Nákaz covidem v Plzeňském kraji ubývá, vyšší počty hlásí psychiatrická nemocnice v Dobřanech

21.2.2022
Andrea Jančová

V Plzeňském kraji přibylo v neděli 283 nově potvrzených případů koronaviru, to je zhruba o třetinu méně než minulou neděli a nejmenší nedělní nárůst od poloviny ledna. Za celý víkend přibylo v kraji 882 potvrzených nákaz. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Vyšší počty nakažených jsou už asi třetí týden v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech, kde je aktuálně kolem 80 nakažených, průběh mají v naprosté většině mírný, řekl mluvčí nemocnice Libor Panoš. Psychiatrická nemocnice má kolem 1000 pacientů, nákazou prošla podle Panoše v posledních třech týdnech zhruba polovina z nich. Nemocný je i personál, chod nemocnice se ale daří zajistit. Současné počty nakažených jsou v dobřanské nemocnici nejvyšší od začátku pandemie. „Zdá se, že situace kulminovala někdy na konci minulého týdne, doufáme, že se bude postupně uklidňovat,“ dodal Panoš.

Podle krajského koordinátora lůžkové péče Jana Beneše je aktuálně v nemocnicích v kraji hospitalizováno 228 covidových pacientů, což je zhruba stejný počet po celý víkend. Na konci minulého týdne jich bylo 237. „Stále převažují stavy lehké, ačkoli dochází k mírnému navýšení procenta střední tíže, (35 procent hospitalizovaných),“ uvedl Beneš. Nejvíc covidových pacientů je nadále ve Fakultní nemocnici v Plzni, kde je dnes 116 pacientů, z toho má devět těžký průběh. V intenzivní péči je tam 18 pacientů s covidem, sedm na umělé plicní ventilaci. Další jsou v nemocnicích v Domažlicích, v Klatovech, v Rokycanech, ve Stodě, v Sušici a v nemocnici Privamed. Plzeňská Mulačova nemocnice je zpět v takzvaném čistém režimu bez covidových pacientů.

Zdroj : ČTKNepřehlédněte