11℃
Dnes je 22. květen , svátek má Emil

Naučte se ovládat svoje sny. Víme, jak si navodit a vychutnat lucidní spánek

Lucidní snění je jeden z nejpodivnějších stavů na světě, a přeci jen se mu snaží naučit čím dál tím více lidí. Velmi jednoduše se jedná o probuzení se ve snu, kdy si člověk uvědomuje, že sní a může sen ovládat. Nic v něm není nemožné. Necítíte hlad ani žízeň. Pokud budete chtít jen zvednout ruce a létat, můžete. Je to velmi reálné, pocitově důvěryhodné a co víc. Naplní vás pocit svobody a štěstí, protože vy řídíte své myšlenky. Je několik osvědčených metod, jak lucidního snění docílit. Chce to jen trochu trpělivosti a praxe.

Reklama

Lucidní snění je známé už několik tisíc let. Nepatrné prvky můžeme najít již v buddhismu, či u primitivních společenstvech. Jiné kultury považují celkově snění, jako jeden z nejdůležitějších okamžiků našeho života. Proč se tomu v západních zemí nepřikláníme je zase jiná otázka, ale jedno je jisté. Pokud se vám lucidní snění povede, jste skuteční mistři v ovládání své mysli.

Jak toho docílit?

Jak bylo již zmíněno, existuje několik osvědčených metod. Jedno je ale naprosto nezbytné. Nejdůležitější je si uvědomit, že vlastně jenom sníte.

Samozřejmě, že se to lehčeji řekne, než provede. Proto je důležité, abyste si před spaním uvědomili nějakou reálnou věc, například pokud máte tetování, dívejte se na ruku a myslete na to, že tohle je realita. Sny nejsou založeny na detailech, proto ve snu, když najednou neuvidíte na ruce své tetování si budete zcela jisti, kde je skutečná pravda.

Zaměřte se na detaily!

Detaily jsou ve snu většinou dosti zkreslené. Divné světlo, čas plyne jinak i lidé jsou jiní. Jistě, že víte, že je to například vaše kamarádka, ale vypadá nějak jinak. A v tom okamžení, kdy si uvědomíte, že je to sen můžete vzít děj do vlastních rukou.

5 tipů na pohodové Vánoce bez chaosu. Víme, jak nepropadnout panice a vychutnat si je

Zapisujte si své sny!

Znáte, když se probudíte ze sna a říkáte si, co se vám to zase zdálo za kravinu? Okamžitě si sen zapište, i kdyby to měla být jen poslední věta, kterou si pamatujete. Po té zkuste znovu usnout a vrátit se a vcítit se do té situace, ze které jste se probudili.

Kafe před spánkem?

Jedna z poněkud pro nás drastičtějších metod je kofein. Pokud si dáte před spaním kofein, pravděpodobně stejně většina z nás usne. Ale usne pouze naše tělo, při čemž mysl je stále funkční.

Flámování a následná kocovina v pracovním dni. Jak z toho ven, aby šéf nic nepoznal?

Uměle vytvořené snění?

V době moderní technologie existují různé vymoženosti. A ano, i na lucidní snění existuje tzv. snová maska. Snové masky fungují na základě navození REM fáze spánku a stimulují vás, abyste probudili svou mysl, ale ne vaše tělo. Umělé narážky, jakými jsou LED světla nebo tóny, uživatele masky upozorní, že sní. Jakmile si uvědomíte, že sníte, můžete vstoupit do svého lucidního snu.

Jak vidíte, tipů jak dosáhnout lucidního snění je opravdu mnoho. Jaký z vás vyzkoušíte vy?

Nemůžete usnout? Možná jste až příliš unavení, tvrdí psychologové

Dnes, 17:30
Na letácích obchodů se už začínají objevovat modelky v bikinách a opět je tu doba diet...
Dnes, 16:00
Občanským jménem se komiksový scenárista a kreslíř Hergé jmenoval Georges Prosper Remi a narodil se...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Katetry vyvinuté na konstrukční platformě  RIOCATH představují další přicházející revoluční český vynález v oblasti medicíny, který proniká na světovou scénu. Patentuje...
Dnes, 14:00
Je to asi kilometr divočiny, kam desítky let nevkročila lidská noha a součást nové okružní...
Dnes, 13:05
Iniciativa Jsme fér, prosazující manželství pro všechny, získala v rámci ocenění bePROUD cenu za počin...
Dnes, 11:30
Psal se rok 1976, když se v ulici Pekařská v Brně propadl chodník. Dva lidé...
Dnes, 10:25
Svobodě slova a internetu se věnovala další z řady Valdštejnských besed, které v pražské Jazzové...
Dnes, 10:00
Vždy jsem v některých amerických filmech obdivoval profesionalitu lidí, zabývajících se právem. Žalobci, obhájci. V...
Dnes, 08:00
Je to už skoro téměř čtvrt tisíciletí, co se roku 1776 americké kolonie vymanili z...
Včera, 17:31
Jarní detoxikační kúra s odvodněním organismu vám pomůže zhubnout přebytečná kila, zbavit se otoků končetin,...
Včera, 17:30
Mluvte s lidmi a dozvíte se neskutečné věci. Budou vám je navíc říkat smrtelně vážně,...
Reklama