1℃
Dnes je 18. leden , svátek má Vladislav

Hypnóza, vesmírná léčivá energie a doteky Matrixu

Reklama

Dobrý den,
jmenuji se Tomáš Čížek, bydlím na příbramsku a také se mi několik věcí nelíbí, jako panu Vackovi a panu Štollovi ve článku v čísle 22 o aktivitách příbramské knihovny.
Přátelé, není to náhodou úplně naopak? Nesnaží se knihovna získat finanční prostředky aby mohla uhradit náklady na akce, o které její čtenáři a občané Příbrami mají zájem? Nesnaží se knihovna tyto kulturní, zájmové, cestopisné a ostatní přednášky pořádat podle zájmu občanů? Napíšete o těchto aktivitách článek v „nezávislém místním zpravodaji“, který je distribuován do každé poštovní schránky. Kdo toto financuje? Pan Vacek nebo pan Štoll? Nebo, že by v tom byl pan Babiš? Ten je přeci všudypřítomný. Já takový plátek, s naprosto diletansky sestavenými a zavádějícími informacemi nechci, nechte si ho a můžete ho prodávat na náměstí za 5 Kč, uvidíte, jak půjde na dračku. Nebo určete cenu zpravodaje odpovídající nákladům na jeho výrobu. Tržba za prodané kusy vás přesvědčí. Stejně tak jako pan Vacek nechce aby knihovna pořádala akce, kde „si přijde na své“ co možná nejvíce občanů příbramska, já zase nechci aby se veřejné prostředky dávali na podporu církevních akcí. A dávají se a mne to nevadí, každý jsme totiž jiný a když to nechci já tak to nesmí býti vůbec? To je nějaký další stupeň demokracie? Víte, že naprostá většina českých občanů jsou ateisté? Víte , že ve zbytku „věřících“ je velká část nevěřících ale zúčastňjí se církevních akcí, protože je to dnes in? Přesto se církve podporují i z veřejných zdrojů. Není to náhodou také tak pane Vacku, že jste již opět neuspěl v obecních volbách a tak chvíli po té je třeba si do někoho v Příbrami tak trochu šťouchnout? Do voličů to moc nejde, do toho, kdo je u moci také ne, tak to vezmu od knihovny, že? Já se naopak domnívám, že se knihovna snaží vyhovět každé skupině čtenářů a to i tak, že pořádá různé akce, pokaždé z jiného soudku, zaměstnanci akce organizují odpoledne a večer a nikdo jim za to neplatí. Oni totiž mají tzv. knihovnické srdce a to rozhoduje o tom jak pracují. Mzda to určitě není, to mi věřte. Ještě jedna informace pro autory článku prosím, čtenářů knih ubývá, je jich stále méně, mladší a mladé generace již nečtou vůbec.To není vinou knihoven, to je vinou nás, rodičů, všechno ostatní jsou pouze výmluvy. No a tak se domnívám, že knihovna hledá a hledá činnosti a akce jak občany do knihovny přivést.
Omlouvám se za dost kritickou obšírnost ale vždy mne nadzvedne když někdo „pustí“ zaručeně správné informace do sdělovacích prostředků aniž by uvedl správná a ověřená fakta a svůj názor považuje za „oficiální pravdu“. Zdravím, Tomáš Čížek

Reklama