-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Martin Dočekal: Česko je nejstabilnější ekonomikou v Evropě

Agentura Bloomberg označuje naši vlast za nejstabilnější ekonomiku v Evropě, nejbohatší zemi bývalého východního bloku a vyzdvihuje také nejnižší nezaměstnanost v EU.

Reklama

Agentura Bloomberg nešetří směrem k České republice superlativy. Označuje naši vlast za nejstabilnější ekonomiku v Evropě, nejbohatší zemi bývalého východního bloku a vyzdvihuje také nejnižší nezaměstnanost v EU.

Vychází přitom ze statistiky Eurostatu. Podle nich má Česko nejvyšší HDP na osobu v porovnání s ostatními zeměmi bývalého východního bloku.

Agentuře se k tomuto tématu vyjadřovala současná ministryně financí Alena Schillerová. Podle ní je současnou nejvyšší prioritou vlády zlepšení situace seniorů.

Od 1. září třeba zavedla 75% slevu na jízdné ve vlacích a autobusech pro studenty a seniory. To ale spolu s dalšími sociálními kroky vede k deficitu státního rozpočtu plánovanému ve výši 40 miliard ročně. Opozice tyto kroky oprávněně kritizuje jako nezodpovědné. Vláda se podle ní pouze snaží zajistit si přízeň voličů.

Pokud nyní vláda hospodaří s deficitem v řádu desítek miliard korun, lze si snadno představit, jak by schodek vzrostl, kdyby přišla další recese.

Tento článek pochází z webu Profi Poradenství & Finance.
Reklama