4℃
Dnes je 22. únor , svátek má Petr

Martin Dočekal: General Electric je předlužený a prodává majetek, akcie klesají

General Electric (GE) má příliš vysoké dluhy. Skupina musí urychleně prodat některá aktiva, aby dluh snížila. Akcie na toto prohlášení reagovaly poklesem o více než 10 %.

Reklama

Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) má příliš vysoké dluhy. Podle prohlášení jejího ředitele, Larryho Culpa, musí skupina urychleně prodat některá aktiva aby dluh snížila. Akcie na toto prohlášení reagovaly dalším poklesem o více než 10 %.

Za celý letošní rok tak akcie již ztrácí více než 50 %. GE, kdysi nejhodnotnější americká společnost, se s vysokým zadlužením potýká již delší dobu, to v poslední době navíc dál roste. Na konci loňského roku bylo zadlužení GE téměř 85 %, za třetí čtvrtletí letošního roku je to již téměř 93 %. Celkově měla skupina závazky v hodnotě více než 280 miliard dolarů.

Investory Culp vyděsil i prohlášením, že je ve hře případně i prodej nejcennější divize GE – letecké.

Před rokem ohlásil bývalý šéf společnosti John Flannery plán prodeje aktiv ve výši 20 miliard dolarů, ale na řadě obchodů se ještě pracuje a celkově zatím nepřinesly tolik prostředků, aby se podnik zadlužením dostal na úroveň společností svého oboru.

Tento článek pochází z webu Profi Poradenství & Finance.
Reklama