Otys (TOP09): Vyhlašuji válku vybydleným ruinám!

Celé Karlovarsko si může právem myslet, že je na okraji zájmu celostátní politiky. To se musí změnit. Náš kraj má obrovský potenciál, který leží nevyužit. Má také spoustu problémů, které se musí okamžitě a viditelně začít řešit. Změna musí začít hned, sliby nestačí. Začít můžeme například s množstvím vybydlených ruin, které hyzdí náš kraj.

Na konci dubna koalice tří stran, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, zveřejnila program, s nímž se bude ucházet o přízeň, a hlavně důvěru voličů v nadcházejících sněmovních volbách. Jsem na náš program hrdý, stojím za ním. Současně ale vím, že nestačí chodit po světě a na každou otázku, kterou dostanu, odpovídat, ať se lidé podívají do programu.

Politické programy jsou zásadní věc, ještě důležitější však je umět říct, co konkrétně program znamená pro lidi, o jejichž důvěru se ucházím. Rád bych řekl hlavně to, že jako karlovarský rodák trvám především na tom, že všechny viditelné problémy našeho kraje je třeba začít řešit okamžitě. Jistě, je důležité mít vizi. Její plnění ale nespočívá v tom, co poslední roky vidíme, tedy v blyštivých slibech. Všichni jistě cítíme, že je potřeba přinést změnu, a změna začíná okamžitým řešením těch nejpalčivějších problémů.

V následujících dnech udělám jediné, co politik může a má dělat, pokud nechce být odtržený od prostředí, ze kterého vychází. Vydám se na cesty po našem kraji a budu se dívat kolem sebe. Chci co nejlépe poznat, na co můžeme být hrdí a pyšní, co máme rozvíjet, a samozřejmě nebudu zavírat oči před tím, co je škaredé a čím se nechceme chlubit.

V poslední době si všímám hlavně toho, kolik je v našem kraji pobořených a vybydlených stavení. To je přece hrůza. Máme krásný kraj – a rozhodně bychom neměli dopustit, aby kvůli neschopnosti či neochotě začít řešit tuto problematiku vypadal jako kdyby se tudy zrovna prohnala válka. Každá odpudivá ruina má svůj příběh, který si chci vyposlechnout a chci pomoct najít řešení.

Aby nedošlo k omylu – nechci si brát příklad z politiků, kteří lidi ohlupují tvrzeními, že všechno hned vyřeší, na všechny mají telefon a už vůbec nespí, protože makají pětadvacet hodin denně osm dní v týdnu. Chci dělat co dokážu. Český stát má dost úřadů a úředníků na to, aby dokázal řešit většinu problémů. Potíž je hlavně v komunikaci a vůli něco doopravdy dělat. Problém vybydlených ruin se nevyřeší tím, že budeme nadávat. Je třeba zjišťovat kdo má co dělat, kdo je za co zodpovědný – a tvrdě a neústupně trvat na tom, aby se věci hýbaly kupředu, aby se něco dělo. Řešení problému nesmí ztroskotat na tom, že se nechá utopit v papírování.

Pojďme přestat čekat, až to někdo udělá za nás. Každá ruina v našem kraji představuje spoustu pracovních příležitostí. Bude potřeba opravovat, budovat a stavět. A až bude hotovo, získáme množství podnikatelských příležitostí. Tady může stát nová restaurace, tady budou moct bydlet turisté, tady vznikne bydlení pro mladé lidi, kteří tak nebudou odcházet z kraje. Nebude to hned, ale když nezačneme tou malou, každodenní prací, nebude to nikdy. A to nechci.

Včera, 13:30
V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o...
Včera, 11:08
Výběrová řízení bývají mnohdy terčem kritiky a spekulací ze strany opozice. Někdy bývají zrušena, jindy...
3.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
3.5.2021
„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od...
27.4.2021
Vestavba koncertního sálu do Císařských lázní v Karlových Varech stále rozděluje krajské zastupitelstvo. Zatímco vedení...
26.4.2021
Mateřská škola v Dolním Rychnově na Sokolovsku se dnes téměř po dvou měsících vrátila do...
23.4.2021
Interně chebské nemocnice hrozí zhroucení. Na konci března její primář Stanislav Adamec podal výpověď, kterou...
22.4.2021
Situace ohledně epidemie koronaviru se v nemocnici Sokolov za posledních několik týdnů výrazně zlepšila. Díky...
21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
Reklama