35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Nebankovní půjčka je velmi rychlé řešení, jak si ale vybrat dobrého poskytovatele?

V době internetu nemusíte úvěry sjednávat na pobočce, ale o to víc pečlivosti je třeba při výběru.

Reklama

Stačí jen pár minut a vše je zařízeno. Minimum náležitostí, které má dnešní nebankovní úvěr, jistě potěší ty z nás, kteří zrovna nemilují administrativní zdržení, dlouhé papírování a vůbec byrokracii jako takovou. Diskrétnost je také zaručena, perfektní metody šifrování osobních dat zajišťují komplexní ochranu soukromí klientů. Jak si ale vybrat v záplavě nabídek a nespálit se? Důležité je najít opravdu férového poskytovatele půjček, jenž má za sebou hmatatelnou historii a přináší záruky, že akce proběhne opravdu hladce. Stejně tak si musíte propočítat, jak vysokou půjčku váš rodinný rozpočet reálně zvládne.

Bezúčelový charakter půjčky je jistě velmi potěšující

V dnešní době určitě není nijak běžné, že by klienti různých finančních institucí vysvětlovali, proč si chtějí půjčit peníze. Samozřejmě, pokud se nejedná o hypotéku nebo statisícovou půjčku, která poslouží na nákup nového auta. V principu je ale jasné, že několik tisíc korun má svůj daný účel a není potřeba zjišťovat víc. Přísně vzato jde o zásah do soukromí, který nikoho nepotěší, a navíc řadu potenciálních zájemců by dokonce odradil. Tudíž nemá žádný smysl a bezúčelový úvěr tak dnes hraje samozřejmě prim, značně ušetří i celkovou administrativu. Když se však věnujete nebankovní půjčce trochu více, jak poznat, že máte vybráno skutečně správně?

  • České sídlo. To je známka důvěryhodnosti, jako snad nic jiného. Sídlit mimo EU by už nebylo zdaleka tak dobrou zprávou, zvláště pokud jde o nováčka na trhu, o němž ani nic nezjistíte.
  • Platby předem? V tom případě raději ruce pryč, protože mohou nastat potíže. Nikdo, kdo je opravdu transparentní, nebude mít zájem na platbě ještě před schválením samotné půjčky.
  • Reference. Ty by měly být samozřejmě veskrze kladné. Spokojený klient se rád rozdělí o své zkušenosti, takže pokud je po chvilce strávené u vyhledávače najdete, bude vše v pořádku.

V případě, že tyto tři podmínky vlastně sedí, nemusíte se obávat problémů. Nyní je tedy namístě promyslet, jak vysokou částku zrovna potřebujete. Přímo to souvisí s účelem, kvůli němuž si půjčujete, protože zatímco na mobilní paušál bohatě postačí tisícovka, rozbitá pračka si vyžádá pět až deset tisíc korun v závislosti na modelu (a možná ještě o něco víc, podle toho, na jaký standard jste zvyklí nebo jakou značku máte oblíbenou a vyzkoušenou).

Hotovost můžete mít připravenou ještě dnes

Když jste si vše řádně promysleli, půjčka na cokoliv je už připravena. Nebude se ptát na důvod, klást nepříjemné otázky, ani otálet s platbou. Vyřízená může být už během příští čtvrthodinky. Bude však mít samozřejmě určité podmínky, které si kromě jiného klade i nynější česká legislativa. Kromě potvrzení totožnosti, které rozhodně nezabere nijak dlouhou dobu, je nutné ukázat, že splátky pro vaši domácnost nebudou představovat nějaký dlouhodobý a vleklý problém. Jinými slovy, bez potvrzení o příjmu se tady nikdo neobejde. Když neprokážete příjem a jste například krátkodobě nezaměstnaní, nebylo by přece schválení půjčky vůbec fér. Mohli byste se dostat do dalších potíží, a dokonce spadnout do osidel dluhové pasti.

Nezáleží na tom, čím se aktuálně živíte

Možná je váš příjem výrazně nadprůměrný nebo naopak v práci vyděláte šestnáct tisíc korun. V každém případě, doložit svůj příjem můžete pomoci výpisu z účtu a dát tak najevo, že následné splácení bude zcela bezproblémové. A to je to, oč tu přesně jde! Není nutné prověřovat registry dlužníků a podobné věci, stačí jen doklad o příjmech.

PR

Před 19 minutami
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 1 hodinou
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 2 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Před 3 hodinami
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama