25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Nebankovní půjčky už nejsou strašákem. Můžou se hodit i vám

Nebankovní úvěr neznamená nic jiného než to, že ho poskytuje jiný subjekt, než banka. Jenom proto však nemusí být pro příjemce rizikovější než úvěr bankovní. Stačí jen trocha odpovědnosti a s jeho pomocí se vyřeší různé obtížné životní situace tam, kde poskytnutí bankovního úvěru nebylo možné.

Reklama

Když si budeme vybírat poskytovatele nebankovního úvěru, zaměříme se na to, zda daný subjekt má ke své činnosti potřebné oprávnění, čili licenci, od příslušné bankovní instituce, tj. od České národní banky. Pro klienty to znamená záruku, že se jedná o stabilní a seriózní firmu. Její činnost samotná potom podléhá kontrole České obchodní inspekce. Řady poskytovatelů nebankovních úvěrů  v poslední době znatelně prořídly poté, co 1. 12. 2016 nabyl účinnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Ne všem se podařilo jeho podmínky dodržet a oprávnění ČNB k provozování svých služeb získat.

Získání nebankovní půjčky je pro klienta měkčí a zároveň tvrdší než získání úvěru od banky. Odpovědný poskytovatel nebankovních úvěrů samozřejmě dbá na to, aby jeho klient byl schopen poskytnutý úvěr splácet a za jeho splacení se zaručit, ideálně nemovitostí. Je však především na klientovi samotném, aby sám odpovědně zvážil, zda bude individuálně navrženou nebankovní půjčku opravdu schopen splácet. Díky tomu je možné nebankovní půjčku získat rychleji než tu bankovní, dokonce už do tří dnů.  I když jde o milionové částky.   A to může být v některých naléhavých případech výhoda k nezaplacení.

Stejně jako banky i nebankovní instituce nabízejí stále velmi populární peněžní produkt zvaný konsolidace půjček. Sloučení více úvěrů od různých institucí do jednoho, obvykle za výhodnějších podmínek, je komfortnější pro klienta, a nakonec i pro danou peněžní instituci. Úvěr tak nemusí být vždycky jenom větší nebo menší zlo, ale efektivní pomocník při řešení obtížných finančních situací.

PR

 

Před 1 hodinou
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Dnes, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Dnes, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Dnes, 08:38
Divoká Šárka je romantické údolí Šáreckého (Litovického) potoka, které začíná divokým kaňonem v buližníkových skalách...
Dnes, 08:00
Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a...
Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Reklama