25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Nedaří se vám otěhotnět? Milujte se i v neplodných dnech, radí experti

Snažíte se s partnerem o miminko, ale nedaří se vám otěhotnět? Máme pro vás jeden užitečný tip, který zaručeně zabere. Pravděpodobnost početí se zvýší o 100 procent.

Reklama

Jestli se snažíte otěhotnět a bohužel jste zatím nebyli s partnerem úspěšní, nalaďte se na pozitivní vlnu, nemyslete na to, že se vám to nepovede. Jak už samy víte, každá žena má plodné a neplodné dny. Plodných dnů je podstatně méně než těch zbylých neplodných. Přesněji řečeno plodnost trvá asi pět dní v měsíci, ovulace sama o sobě zahrnuje jen jeden den a možná 24 hodin poté. Týden od první menstruace je považován za neplodný, další týden je plodný a potom zase dva týdny neplodnosti, než začne další menstruace.

Tipy, čeho se v těhotenství vyvarovat na cestách

I když zrovna nemáte plodné dny, měly byste mít s partnerem sex, tvrdí experti. Lépe řečeno měli byste se spolu milovat každý den. Šance na početí tak rapidně zvyšujete. „Běžně se doporučuje párům, které se snaží počít dítě, aby souložily pravidelně a zvýšily tak šanci na otěhotnění. Souložit mají i během neplodných částí periody, ačkoli zatím se přesně nevědělo, jak to funguje. Tato studie je první, která dokazuje, že sexuální aktivity mohou způsobit změny v imunitě, které podporují početí,“ tvrdí doktor Tierney Lorenz z Indiana University.

Milujte se každý den

Sperma je pro ženské tělo cizorodá látka, proto je sex každý den dobrý nápad. Milování totiž připravuje ženské tělo a jeho imunitu na to, že cizí látka do těla vstoupí a přijme ji za své. Naproti tomu tělo žen, které se milují s partnerem pouze v neplodných dnech, bude s cizí látkou bojovat. Jinými slovy cizorodou látku v těle je potřeba zlikvidovat tak jako každou jinou infekci, říká studie provedená na univerzitě ve Spojených státech.

5 nejlepších kaváren pro maminky s dětmi. Kam v Praze vyrazit na kafe?

Souložit je ideální opravdu každý den, neboť ženy, které se milují s partnerem málo, mají více T-lymfocytů typu 2. První typ bojuje aktivně proti infekcím a cizorodým látkám v těle (tedy spermatu), druhý typ sperma nechává být.

 

Před 24 minutami
Novou publikaci Klenoty středočeského pravěku pokřtili její autoři z řad středočeského archeologického ústavu spolu se...
Před 50 minutami
Léto pomalu končí. Ráno už je docela chladno a nad nedalekým Dunajem se vznáší hustá...
Před 2 hodinami
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Dnes, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Dnes, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Dnes, 08:38
Divoká Šárka je romantické údolí Šáreckého (Litovického) potoka, které začíná divokým kaňonem v buližníkových skalách...
Dnes, 08:00
Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a...
Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Reklama