29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Nejhorší zážitky z MHD. Jsou řidiči tramvají a autobusů zlomyslní, nebo jen hloupí a nepozorní?

Další fotky

Zavřeli vám dveře těsně před nosem? Buďte rádi, že jen to. Taky vás mohli zranit nebo i zabít. Ne řidič, ale cestující tvrdej chleba má!

Reklama

Dobíhači a zavírači

Asi to už zažil každý. Tramvaj nebo autobus stojí v zastávce, vám k němu chybí posledních pár metrů. Dveře se zavírají, dopravní prostředek odjíždí. Vy to vidíte a tak se ho ani nepokusíte dohonit. Banalita, která nemá žádnou šťávu. Daleko lepší je, když řidič nechá dveře otevřené, jako že na dobíhajícího cestujícího počká – a zavře mu je těsně před nosem. Výživnost zážitku se zvyšuje spolu s uběhnutou vzdáleností, s tíží a počtem tašek nesených cestujícím, s ohavností aktuálně panuícího počasí a s délkou čekání na příští spoj.

Za kolaps autobusové dopravy může ČSAD MHD Kladno

Sami se bojí

Zvláště pak tramvaje. Kdo to neviděl, neuvěří. Dlouho, předlouho nic a pak tři osmnáctky za sebou! Nebo dvě čtyřiadvacítky. Těžko si úkaz vysvětlit jinak, než se jedna tramvaj sama bojí, případně jedna druhé ukazuje cestu. Nebo je snad do houfku shání nějaký stádní pud? Autobusy jsou odvážnější, ty se takto neshlukují. Zato však umí jiné kousky.

Řidiči MHD chtějí zvýšit mzdy, jinak nevyjedou

Raději o něco dřív

Že autobus nebo tramvaj přijede pozdě, budiž. Nepříjemné, ale zvládnutelné. Někteří řidiči, zvláště pak autobusů, však mají ze zpoždění takový strach, že přijedou na zastávku raději dřív – a dřív z ní také, pro jistotu, odjedou. Cestující mají ostatně chodit na autobus nebo tramvaj s předstihem. A ne až na poslední chvíli, ne?

Cestující loni v pražské MHD zapomněli tisíce věcí. Bylo mezi nimi daňové přiznání, spící dítě i mládě krajty

Mimo prostor a čas

Zážitek jak z mysteriózního thrilleru postihl nedávno jednho našeho čtenáře. Stojí na zastávce na Bořislavce, čeká na autobus. Ukryt pod stříškou někdejší trafiky hledí na zastávku. Až autobus přijede, stačí jí zdolat vzdálenost 5 – 6 kroků a nastoupit. A pak se to stalo. K zastávce přijíždí autobus a plavně jí projede, aniž by zastavil. I s cestujícími uvnitř. A ti tam nastoupili kdy a kde, když zastávka je tady? Autobus zřejmě zastavil o zastávku níž, což však z úkrytu u trafiky nebylo vidět. Proboha, proč?

FOTO: Nejhorší zážitky z MHD

Nejhorší zážitky z MHD - All-focusNejhorší zážitky z MHD - All-focusNejhorší zážitky z MHD - All-focusNejhorší zážitky z MHD - All-focusNejhorší zážitky z MHD - All-focus
Další fotky
Nejhorší zážitky z MHD - All-focusNejhorší zážitky z MHD - All-focus

Zranění i smrt

Zdaleka nejhorší situace ovšem nastane, když řidič přivře cestujícího do dveří. Stačí k tomu chvilka nepozornosti. Cestující třeba nevystoupí tak rychle, jak řidič předpokládal, a neštěstí je hotovo. A to neštěstí již několikrát mělo i u nás podobu těžkého zranění. Stalo se to třeba třináctileté školačce v roce 2013 v Liberci. A muže přivřeného do dveří autobusu v Brně v roce 2009 si řidič ani nevšiml a vlekl ho několik metrů za sebou. Kdy nějaký podobný případ skončí smrtí, je zřejmě jen otázkou času. Někdy pak přivřený ještě dostane od řidiče od srdce vynadáno. Zřejmě ze samé radosti, že se tentokrát vlastně nic nestalo. A taky aby si dal asi příště větší pozor. A že by si větší pozor začali dávat spíše řidiči? A nejenom na zavírání dveří.

Před 20 minutami
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Před 2 hodinami
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 11:30
Proslavily ho kočky. Stovky koček, které Louis Wain kreslil a maloval v nejrůznějších lidských pozicích....
Včera, 10:00
Zdálo by se, že nám nemůže být nic vzdálenějšího, přesto lidé ve starém Egyptě uvažovali...
Včera, 09:33
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Včera, 08:00
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
Reklama