Nejkrásnější vánoční strom bude stát na českobudějovickém náměstí až do 14. ledna

5.1.2022
Jiří Bydžovský

Nejkrásnější vánoční strom v České republice, který dokázal popáté vyhrát anketu a obhájit své prvenství, bude stát na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. až do pátku 14. ledna 2022. Pak ho pracovníci Lesů a rybníků města odstrojí.

„Říkali jsem si, že když už máme strom, který obstál v silné konkurenci a je moc pěkně nazdobený, tak si ho kolemjdoucí mohou užívat ještě několik dalších dní. Běžně z náměstí totiž mizí po Třech králích,“ říká primátor Jiří Svoboda/ANO/.

České Budějovice popáté za sebou vyhrály v celostátní anketě o nejkrásnější vánoční strom. Získaly hlas od celkem 2732 občanů. Na druhém místě se umístila Plzeň s 1524 hlasy a třetí Mohelnice s 585 hlasy. Celkem se ankety zúčastnilo 7760 lidí.

„Velké zadostiučinění cítí jistě i letošní dárci, rodina z Litvínovic a zaměstnanci firem, kteří se na jeho dopravě a výzdobě podíleli,“ dodal primátor.

V pátek 14. ledna po osmé hodině ranní bude za asistence pracovníků Lesů a rybníků města na místě částečně rozřezán. Jeho větší část půjde na průmyslové zpracování, část na palivo a větve se budou štěpkovat. Město se do tradičního klání koncem roku opět přihlásí.

 

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte