9℃
Dnes je 16. únor , svátek má Ljuba

Nejlepší mobilní aplikace hlídající naše zdraví. Od menstruačního cyklu po pitný režim

Při dnešním shonu není jednoduché dbát na své zdraví. Je to však to první, na co bychom měli myslet! Hlídat, připomínat, chválit a nabádat nás mohou chytré aplikace.

Reklama

Vývojáři aplikací se čím dál tím více soustřeďují na zdravý životní styl. Ten je totiž trendy, a i když jde spousta lidí proti proudu, v tomto směru by se měl alespoň z části držet každý. Občas je však těžké vzpomenout si na to, kdy jsme naposledy měli skleničku vody, vzali si vitamín, vymyslet v rychlosti nutričně vyvážené jídlo, motivovat se ke cvičení či odnaučení kouření, dodržovat spánkovou hygienu nebo si pamatovat, zdali je menstruační cyklus pravidelný. To vše za nás mohou dělat aplikace. Chtít však musíme sami.

Škrábe vás v krku, jste nachlazení a bolí hlava? Zamyslete se nad sebou, zdraví je v naší hlavě

Flo

Flo je aplikace určená pro ženy, která hlídá jejich menstruační cyklus. Mohou díky ní například zjistit, kdy zrovna ovulují a v tomto období se pokoušet o potomka. Při spuštění se aplikace zeptá například na váhu, výšku, datum narození, ale i spánkové návyky, obvyklou délku menstruace a podobně. Některé z informací mohou ženy zadávat při každé periodě anebo jen pokud mají pocit obtíží. Aplikace poté symptomy vyhodnotí a vygeneruje články, které jsou buď uklidňující, či naopak nabádající k návštěvě gynekologa. Pokud je tedy perioda pravidelná, stačí každý měsíc appku otevřít a stisknout kruh, ve kterém se nachází počet dní.

Nejdůležitější je zdraví. To ostatní buď přijde, nebo nepřijde, říká zpěvačka Hanka Křížková

Lily

Šikovná aplikace zajištující pravidelný přísun tekutin do našeho organismu. Stačí ji prozradit, kolik tekutin chceme za den vypít, a také v jakých intervalech.  Na výběr je od 2000 ml po 4000 ml. Dále v kolik hodin vstáváme a v kolik chodíme spát, to aby věděla, kdy naordinovat první a poslední skleničku. I když to moc lidí rádo nemá, je nutné povolit Lily zasílání oznámení. Jak jinak by nás potom mohla upozornit? Do všech stran pohyblivým pluskem potom vítězoslavně přidáváme tekutiny, až je celá plocha obrazovky zaplněná vodou a procenta vzrostou z 0 na 100.

Čokoláda prospívá zdraví. Co takhle vyzkoušet neodolatelné čokoládové fondanty?

Quit Now!

Hned přestaň! To je název a poselství aplikace, která se nám snaží pomoci přestat s ošklivým zlozvykem – kouřením. A myslíme si, že se jí to docela daří. Quit Now chce vědět, kolik cigaret jsme dříve za den vykouřili (popravdě), kolik peněz jsme byli ochotni obětovat za krabičku, kolik let jsme kouřili (popravdě) a konečně den, kdy s cigaretami nadobro končíme. Přihlášení proběhne přes Facebook, ale nemusíme se bát, že by se jakákoliv zmínka o našem pokroku objevila na naší zdi, pokud však nebudeme chtít! Za pokroky totiž dostáváme ocenění, které lze s přáteli sdílet. Sdílet své pocity můžeme rovněž v komunitě Quit Now, která je vybavená vlastním chatem. V kategorii zdraví se dozvíme, kdy se nám sníží riziko náhlého úmrtí, ale i informace o zlepšení krevního oběhu a hydratace pokožky.

 

Na další informace o aplikacích zlepšujících naši životosprávu se můžete těšit v příštím článku.

FOTO: Chytré aplikace

Chytré aplikace - yura-fresh-760055-unsplashChytré aplikace - 50337680_784869705201604_4386486086935773184_nChytré aplikace - Lily, apliace, která pohlídá náš pitný režimChytré aplikace - 50805249_383670772236086_7805720756851048448_n

 

Před 46 minutami
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Před 2 hodinami
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Dnes, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Dnes, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Dnes, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Dnes, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Dnes, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
Včera, 17:30
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
Včera, 16:00
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Včera, 14:00
Má to vůbec smysl se podobným problémem zabývat? Můžeme se o to pokusit. Mnohým vytanou...
Reklama