20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Nejlepší tipy na jaro. Jak opět vdechnout domácnosti život

Dlouhá zima už je za námi a je na čase zase něco udělat jinak. Kromě velkého jarního úklidu ale můžete přebrat šatník, vyhodit nepotřebné věci a zkusit oživit domácnost tak, aby se vám v ní žilo jako po nastěhování. Vyzkoušejte několik našich tipů, jak oživit jinak nudnou domácnost.

Reklama

Vezměte to z gruntu

Začněte tím nejdůležitějším, a to je úklid – nejen podlahy, koberce, vyprání ložního prádlo nebo záclon, ale i utření prachu na oknech, umytí vršků skříní, umytí oken. Už tohle samo o sobě může nějaký čas zabrat a vaše domácnost prokoukne. Nezapomeňte na kuchyň a na koupelnu. Před létem je potřeba všechny věci, co dříve přežily ve skříňkách, dát do uzavíratelné sklenice kvůli hmyzu. V koupelnách se zase drží plíseň a vlhkost.

Coca Colu nemusíte jen pít. Známe 17 chytrých triků, jak černý nápoj využít v domácnosti

Vyhoďte staré věci a proberte skříně

Během úklidu dejte na hromadu věci, které už nepotřebujete nebo věci, které se vám válí ve skříních. Právě teď je nejvyšší čas v nich udělat pořádek, přebrat je. Nevynechejte ani šatní skříně a určete, co darujete na charitu a co si ještě necháte. Z některých starých věcí můžete udělat hadry na podlahu. Až budete mít všechno přebrané, dejte oblečení do pytlů a věnujte je třeba známým nebo je rovnou odneste. Do skříně dejte pásky proti molům, před létem se budou hodit… Stejným způsobem protřiďte knihovnu, šuplíky a podobně.

Nalaďte domácnost na novou barevnou vlnu

Nejlépe změníte vzhled místností tak, že vymalujete. Je ale jasné, že byste si tento krok měli pořádně promyslet. Jakákoliv jiná než bílá barva je vždy sázka do loterie, ale zkuste rozproudit trochu svou fantazii. Zatímco zelená a modrá je barvou uklidňující a hodí se do ložnice nebo obýváku, červená zase působí agresivně. Oranžová probouzí chutě k jídlu, proto se doporučuje do kuchyně nebo jídelny. Fialová je barva magická, která budí kreativitu.

Jarní úklid nábytku: Které kousky nechat a co vyhodit?

Běžte se podívat do obchodů nebo si zkuste přiložit na zeď barevný papír. Existují i krémové odstíny barev, které se na velké plochy hodí daleko více než syté barvy. Těch byste mohli litovat. Pozor na to, aby vás barva nezačala po nějaké době rozčilovat. Kromě malování můžete zkusit také tapetu, ta se dá ostatně kdykoliv sundat. Můžete se vrhnout i na stavění poliček.

Oživte domov přírodou

Jak víte, květiny produkují kyslík, a proto by ve vaší domácnosti neměly chybět. Kromě toho, že už určitě máte doma bylinky, můžete začít pěstovat pokojové květiny nebo třeba palmu či kaktusy, které se nemusí tolik zalévat. Oživte domov třeba popínavou květinou, která se bude plazit po zdech a vytvoří vám v domově oázu klidu a míru. Květinám se bude dařit hlavně na skříních nebo u okna, na která můžete mimochodem dát přes léto světlejší nebo barevné závěsy.

 

Před 53 minutami
Od vynálezu prvního automobilu na konci 19. století přišly na svět miliony modelů aut od...
Před 2 hodinami
Nepohodlné knihy a mocní tohoto světa. Oheň a voda. Věčný svár, od úsvitu věků. Nerovný...
Dnes, 11:30
Jestli často sedíte při práci, možná právě tohle může za vaše úzkostné stavy. Tak zní...
Dnes, 10:00
Letos by oslavil víc jak 300. Narozeniny, ale příklad si z něj můžeme brát dodnes....
Dnes, 08:00
První smutné jaro, první světové války. Blátivé, deštivé, studené. Nekonečné týdny čekání v zákopech. Ve...
Včera, 17:30
Milenky mocných byly vždy vděčným tématem klepů prostého lidu. Králové a císařové tím sestupovali ze...
Včera, 16:00
Těšil se dokonce i přízni carského dvora, přesto měl smůlu. Jeho vynálezy mohly ulehčit práci...
Včera, 14:00
Podle průzkumu NMS Market Research jsou ženy připraveny hůře, než muži. I celkově ale velmi...
Včera, 11:30
Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem mladých. Ale co je na něm tak fascinuje?! Experti...
Včera, 10:00
Oficiálně byl znám jako François Duvalier, prezident Haiti. Narodil se 14. dubna 1907 a v...
Reklama