9℃
Dnes je 16. únor , svátek má Ljuba

Nejúspěšnější trháky všech dob. Známe recept, jak je vytvořit!

Blockbuster naplní kino k prasknutí

Filmy jako Piráti z Kribiku, Avengers nebo Avatar se těší popularitě, a to i v případě, že jde mnohdy o několikátý díl v pořadí. Kinosály jsou nacpané k prasknutí a lidi s napětím pozorují své oblíbené hrdiny. Jak je možné, že jsou tyto druhy filmů tak populární?

Reklama

Je to jednoduché a věřte, že s trochou talentu a velkým obnosem peněz byste to zvládli také. Blockbuster je druh filmu, který je natočen pro masu lidí a vzbuzuje tak zájem široké veřejnosti. Chodí na něj děti, teenageři, dospělí, ale i důchodci a především všechny národnosti. Úspěch musí být zkrátka celosvětový.

„Walt Disney Východu“ i zakladatel českého animovaného filmu. Jiří Trnka se nedožil ani šedesátky

Začátek používání slova Blockbuster se datuje od 70. let, kdy do kin přišel Spielbergův snímek Čelisti. Žádná hluboká filosofie, jednoduché dialogy, hlavně hodně akce. Tak by se dal Blockbuster kategorizovat s tím rozdílem, že v dnešní době se do filmů, jako je již zmiňovaný Avatar, přidávají jednoduchá poselství nabádající k ochraně přírody, lásce k bližnímu anebo se scénáristi a režiséři snaží odklonit diváky od rasismu. Jsou tu ale i další věci, které zaručí filmu, že se z něj stane trhák!

10 nejvíce zakazovaných filmů kvůli brutalitě a perverzi

Od roku 2005 až do dnes je jen málo Blockbusterů, které jsou úplnými novinkami. Většinou se jedná o sequel, prequel, remake, retelling, spin-off či adaptaci. Lidé zkrátka chtějí vidět to, co již dobře znají a co se v minulosti osvědčilo. Vzít film, který má dobrou fanouškovskou základnu a neustále ho správným způsobem recyklovat je zárukou úspěchu, po kterém se téměř celý štáb a herci koupou v penězích. Nejde tedy o kreativitu, ale především o výdělek.

15 zajímavostí o filmu Pretty Woman. Víte, že Gere opravdu hrál na klavír a Julia se vytratila na kafe s prostitutkami?

V Blockbusteru je morální podtext, film by měl být multikulturní, ale i genderově vyvážený a hrdinové by měli být ve více věkových kategoriích. Protože velice důležitou složku diváků tvoří teenageři, musí postavy používat nejnovější moderní technologie. Soundtrack dělají nejpopulárnější zpěváci jako je například Kanye West.

20 zajímavostí o filmu Pelíšky. Scénář se ztratil druhý den, nejlepší hlášky si herci vymysleli

A teď to nejdůležitější. Aby byl film přístupný dětem od 13 let, musí obsahovat náležitosti PEGI 13. Tento rating znamená, že do filmu musí být zařazeno i nějaké procento povolených sprostých slov, umírání ano, ale krve pomálu a erotika je téměř vyloučena. Posuzuje se taky strach, drogy a násilí. Pokud se povede Blockbusteru zařadit se do PEGI 13, zaručí mu, že do kina bude chodit skupina lidí, která je dále ochotna utrácet třeba za další produkty spojené s filmem (takzvaný merchendise).

 

Před 1 hodinou
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Před 2 hodinami
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Dnes, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Dnes, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Dnes, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Dnes, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Dnes, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
Včera, 17:30
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
Včera, 16:00
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Včera, 14:00
Má to vůbec smysl se podobným problémem zabývat? Můžeme se o to pokusit. Mnohým vytanou...
Reklama