Nejzáhadnější území Ruska. Místo neobjasněných úmrtí prý ovládá ďábel

Nízký kopec na pomezí Saratovské a Volgogradské oblasti patří mezi nejzáhadnější místa Ruska. Oblast, která se nachází přibližně čtyřicet kilometrů od Žirnovska je obestřena řadou záhadných incidentů a děsivých legend.

Ďáblovo doupě, jak se tajemnému kopci přezdívá, je místem, kde dochází k záhadným úmrtím. Místní pastýř B. Mamajev, který zde 11. listopadu 1990 pásl ovce, si chtěl konečně trochu odpočinout a posadil se na otep sena. Za nějaký čas našli pouze jeho ohořelé tělo. Podle všeho smrt nastala okamžitě kvůli spálení vnitřních orgánů. Je zvláštní, že Mamajev uhořel, ale jeho šaty a sláma, na které seděl, zůstaly bez známek vznícení. Uhořel „zevnitř“.  Předpokládalo se, že zemřel úderem blesku.

V moskevské nemocnici záhadně mizí lidé. Doslova tu cítíte špatnou energii

V létě 1997 se tragédie zopakovala. Tentokrát spolu se svým kombajnem uhořel I. Cukanov. Od té doby v prokleté oblasti sice nikdo nezemřel, ale neobvyklé jevy děsí místní obyvatele i nadále. Na poli je například nemožné jet rovně a řidiči traktoru, kteří orají půdu, jsou už vlastně zvyklí na to, že brázda zůstává zakřivená i přes veškerou snahu jet přímo.

Místní lidé považují oblast za zatracenou. Existuje názor, že pokud někdo zůstane v Ďáblově doupěti po soumraku, nenajde cestu zpátky a to i navzdory skutečnosti, že okolí je otevřené a dobře prostupné. Obyvatelé nedalekých vesnic se snaží, aby se vůbec nemuseli dostat na tento kopec, kde z dosud nezjištěných příčin zhasínají motory jejich aut. Dokonce i piloti, kteří letí nad „prokletou zónou“, zjišťují, že jim špatně pracují přístroje a nefungují dokonce ani hodinky. Podle neověřených údajů se v Ďáblově doupěti vyskytla bezpříčinná úmrtí a dokonce i zmizení dalších několika lidí.

Dům, ve kterém nikdo nepřežije, děsí celou vesnici

Druhým tajemným místem, které se nachází nedaleko, je Opilý háj. Své pojmenování získal lesík podle stromů, které v něm rostou. Kmeny bříz jsou totiž zakřiveny, zkrouceny do vývrtky nebo dokonce sešroubovány ve formě kuriózních uzlů. Zdá se, že celý háj byl v okamžiku růstu rozdrcen záhadným silným tlakem. Některé ze stromů jsou spálené, jako by plamen procházel pod zemí. Místo je považováno za pekelné a jak vyprávějí obyvatelé okolních vesnic, i opilci se mu snaží vyhnout, navzdory „příznivému“ jménu.

Výzkum, který v místě provedly dvě skupiny nezávislých vědců prokázal, že je v celé oblasti dvakrát převýšena běžná hodnota radiace. Čím je tento úkaz způsoben se však zjistit nepodařilo.

Včera, 15:25
Více než tři tisíce metrů vysoké zasněžené hřebeny jihoamerických velehor And, nejdelšího horského pásma na...
Včera, 14:00
Středověké vojenské ležení, kdesi v Uhrách. Tak, jak zcela nepochybně vypadalo, vždyť filmoví tvůrci se...
Včera, 10:20
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 10:20
Fenomén chataření a chalupaření se rozvinul v Československu za normalizace, i když trampování a pobyt...
Včera, 08:20
Do paměti televizních diváků se nesmazatelně zapsal jako knížepán z pohádky Princezna ze mlejna nebo...
2.6.2020
Duchovní život našich předků před přijetím křesťanství byl velmi pestrý. Nebyli tak negramotnými a nekulturními...
2.6.2020
Člověk si otázku „proč“ klade od úsvitu dějin. To je jistě chvályhodné, ale svět dokážou...
2.6.2020
Přijedete-li do Hořic, malebného městečka na půli cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem, omámí vás...
2.6.2020
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
2.6.2020
Dnes si asi sotva představíme, jak obtížné bylo navázat spojení s někým vzdáleným, když předtím bylo...
1.6.2020
Záhadná smrt devíti členů Djatlovovy výpravy, která měla za cíl v únoru 1959 vystoupat až...
Reklama