Někdo se vám líbí a chcete ho pozvat na kafe. Nedělejte to, varují experti. Je to špatné místo

Jste ze staré školy a myslíte si, že jít na první rande do kavárny je to pravé? No, jestli nechcete, aby vztah dál pokračoval, tak to klidně udělejte jako za starých časů. Posedáváním v hospodě nebo v kavárně na protějšek ale dojem neuděláte.

Je to považováno na normální. Kluk holku pozve na kafe, anebo ona jeho. Pak jdou do nějaké kavárny, objednají si nápoj a hledí na sebe. Konverzace se ne a ne rozproudit a rozhostí se známé trapné ticho. Jistě, nemusí to tak být, ale kavárna není příliš dobrým místem na první schůzku. Lidé, kteří se ještě moc neznají a nemají si pořádně co říct, nezískají moc podnětů ke konverzaci.

Nikdy nechoďte do kavárny

Podle australské odbornice na vztahy a randění Louanne Wardové vůbec nejhorší, co můžete udělat, je navštívit kavárnu. Šance, že se takové rande povede, a ještě navíc vyústí v další setkání, je víc než malá. Vlastně je skoro nulová. Místo pro rande je podle expertky na randění klíčová věc.

Chystáte se na rande s mužem svých snů? Tyto 4 věty raději neříkejte

„Žádná hospoda a žádná kavárna. Pokud dostanete pozvání na druhé rande poté, co jste to první strávili u kávy, pak jste jedním z milionu. Normálně se to nestane. Mám velmi přísné pravidlo, žádná káva, pokud před ní nejdete na procházku. Musíte mít čas, abyste se s dotyčným propojili,“ vysvětluje Louanne Wardová.

Jenže když popíjíte kávu, kakao nebo čaj, nemůžete se správně napojit na druhého člověka, rozvinout konverzaci a případné sympatie. Navíc nápoj vypijete poměrně rychle, což pak vzbuzuje otázku, zda si objednat nápoj další nebo se přesunout jinam. Naproti tomu procházka po městě nebo po parku je ideální, protože se při hovoru nemusíte tolik soustředit, jako když sedíte naproti potenciálnímu partnerovi.

5 důkazů, že rande s vaší vyvolenou byla naprostá katastrofa

To vyvolává navíc i hodně stresu – člověk přemýšlí, jak vypadá, je problém, pokud zrovna oba dva mlčí. Což v případě procházky problém není, jelikož stále ubíhá nějaká cesta, stále je na co koukat, co komentovat v případě, že si dva nemají co říct.

Expertka na randění ale neodsuzuje restaurace nebo hospody jako takové. Ničivé důsledky má podle ní hlavně kavárna. „Třeba rande u koktejlu je dokonalé, protože si můžete vybrat společně, co vám chutná, je tam hodně interakce při vybírání koktejlu. A také si objednáte jídlo, které sdílíte, to je velmi důležité,“ říká Wardová.

Snídaně s Mitterrandem po 30 letech. V Jazzové sekci zavzpomínali na jeho setkání s disidenty

Kdy chodit na rande?

Podle ní je nejlepší jít na rande od pondělí do čtvrtka. Nedoporučuje chodit v pátek nebo sobotu na večer, protože většina lidí má „zakódováno“, že se musí dobře bavit a že by měl večer skončit nějak výjimečně, třeba přímo sexem. To není pro navázání nového vztahu dobré. „V sobotu či neděli jedině na oběd. Muži by to neměli přehnat s parfémem, ale zato se hezky obléknout a přijít včas,“ dodává odbornice.

Včera, 17:30
Je spojen s osobností generála armády Konfederace Thomase Jonathana „Stonewall” Jacksona, „pravé ruky“ generála Roberta E. Lee. Za...
Včera, 16:00
Vždy vše dělal naplno a s velkou vervou. Ať už jako horník v časech budování...
Včera, 14:00
Především proto, že z ní byl dokonalý výhled na pohraniční část Ho Či Minovy stezky,...
Včera, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Včera, 11:30
Oslavíme 200. výročí narození naší nejslavnější spisovatelky, výjimečné intelektuální a kulturní osobnosti našich dějin. Média...
Včera, 10:56
Cestování je vášeň. Ten, kdo ji propadl, jistě potvrdí, že se nejedná o žádný levný...
Včera, 10:42
Většina domácností u nás stále používá zemní plyn jako palivo pro ohřev. V porovnání se...
Včera, 10:00
Retro je velmi oblíbené. Je to dáno tím, že člověk má schopnost zapomínat na věci...
česnek zdraví
Včera, 08:00
V druhé polovině zimy každoročně hlásí hygienici zvýšený výskyt respiračních chorob a také někdy i...
20.1.2020
Pokusil se o něj bojovník za samostatnost Portorika Oscar Collazo López, ovšem způsobem tak naivním,...
Reklama