Nekončící záchyty. Migranti vzali Moravu útokem

5.8.2022
Redakce

Policisté ve Zlínském kraji vypátrali ve středu a čtvrtek dalších 50 migrantů ze států Blízkého východu. Zadrželi je v obcích na Uherskohradišťsku. Od letošního května zaznamenali cizinečtí policisté ve Zlínském kraji enormní nárůst nelegálních běženců převážně z Blízkého východu. Dosud jich bylo bezmála 750. V celé republice pak podle informací policie na twitteru bylo od začátku roku zadrženo 31 převaděčů a 2000 migrantů, středeční záchyty patřily k největším.

„Včera (ve středu) dopoledne byla ve spolupráci několika policejních hlídek v okolí obce Březová zajištěna skupina 17 cizinců bez platných dokladů. Nedaleko totožné obce byla ve středu večer zajištěna další patnáctičlenná skupina, ve které bylo i deset dětí. Nejmladšímu dítěti přitom ještě nebyly ani dva roky. A dnes po páté hodině ranní byli v obci Bzová nalezeni další tři migranti bez dokladů,“ uvedl ve čtvrtek mluvčí policie Petr Jaroš.

Policisté uprchlíky transportovali na pracoviště cizinecké policie. „Mnozí z migrantů pak byli v rámci výpomoci přerozděleni na pracoviště cizinecké policie v jiných krajích,“ uvedl mluvčí.

V pátek po poledni policie zadržela na vlakovém nádraží v Uherském Brodě skupinu patnácti migrantů z Blízkého východu. „Celkem jsme tedy za dva dny vyhledali a zajistili 50 cizinců,“ uvedl Jaroš.

V celém Česku policie ve středu zadržela 80 migrantů a převaděče. „Jedná se o jeden z největších záchytů,“ uvedla policie na twitteru. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík ke středečním údajům řekl, že nejvíce migrantů policie zadržela ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Od začátku roku policisté zadrželi 31 převaděčů a 2000 migrantů, které policie umísťuje do záchytných zařízení. Ke střežení hranic policie využívá i drony.

Počty zajištěných běženců se v poslední době zvyšují také v Jihomoravském kraji. Za květen jich policie na jihu Moravy zajistila 84, následující měsíc 165, v červenci 383. Ve středu zadrželi policisté dalších 13 migrantů, kteří se nelegálně dostali na území České republiky. Šlo především o syrské uprchlíky.

Zdroj: ČTK, sk


Témata:

Nepřehlédněte