16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Nemoc je vzkaz, že něco není v pořádku. I bolest zubů má svoje vysvětlení

Naše zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl i prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a negativní emoce se na celkovém stavu výrazně odrážejí. Proto musí být rovnováha i mezi zdravím a emocionálním stavem neboli psychikou člověka.

Reklama

Uvádí se, že až osmdesát procent nemocí ovlivňuje psychika. Často však postačí změna postoje k tomu, abychom pocítili znatelnou úlevu i na fyzické úrovni.

Zdravý chrup je nezbytný nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Je důležitým předpokladem pro správné trávení a vstřebání potravy. Ale i přes veškerou péči a prevenci má mnoho lidí s chrupem opakované problémy a při bolesti ihned sahá do domácí lékárničky a polyká jednu tabletku za druhou.

Malá lžička medu, velký zázrak pro zdraví. 6 důvodů, proč si ho dopřát

Prokousat se životem
Zuby jsou nejtvrdším orgánem lidského těla a signalizují pevnost, rozhodnost a vitalitu. Jejich kvalitou si vytváříme pevné základy pro život. Svoji pevnost a odolnost ztrácejí, když ztrácíme půdu pod nohama a bloudíme na své cestě, jsme nerozhodní, nevíme, jakým směrem se vydat a nechceme si přiznat hlubší problém. Duševní příčinou obtíží je postoj „Nemohu to překousnout“.

Pokud se dostatečně neprokousáváme životem, máme zřejmě nižší sebevědomí, sebehodnocení a odvahu. Špatný chrup můžeme mít proto, že je něco, s čím se nedokážeme dlouhodobě smířit. Může to být křivda, bolest nebo trápení.

Jak pít konopný čaj pro získání široké palety blahodárných účinků na zdraví a pohodu těla

Logická symbolika

  • Zubní kaz ukazuje na oslabení nedůvěrou a strachem, něco se kazí v oblasti vlastní obrany, převládá nedůvěra a nedostatek sebevědomí.
  • Změklá sklovina má za následek ztrátu odvahy a obavy z čehokoli.
  • Zubní kámen značí člověka ovládaného slabostmi, konzumním a povrchním životem.
  • Jedinec s parodontózou má narušenou sebedůvěru a na určité oblasti života, například vztahy, zcela rezignoval.
  • Uvolňování chrupu ukazuje na úpadek vitality. Člověk je nespokojený, takřka bez života. Nepokusí-li se o změnu, začnou zuby vypadávat, což značí životní stagnaci a určitý pocit odevzdání.
  • Vypadávání zubů je záležitostí především starších lidí a symbolizuje určitý návrat do roviny bezbranného dětství. Vede k určitému stavu odevzdání a stagnaci, člověk už se nerve s životem.
  • Krvácení dásní souvisí se stavem dásní, vitality a duševní pohody. Může znamenat psychickou labilitu, nejisté a snadno zranitelné sebevědomí, absenci sebedůvěry a pozitivního přístupu k životu.

Kokosový cukr, agávový sirup nebo melasa. Které cukry škodí zdraví nejvíc?

Cesta z problému

Zdravé zuby ukazují na rozhodného a sebevědomého člověka, který si stojí za svým rozhodnutím. Proto by měl každý právě rozhodnutím věnovat zvýšenou pozornost, a měl by zvážit, jsou-li pro něho prospěšná a co mu přinášejí. Neměl by se ale trápit dlouhým váháním.

Není na místě stěžovat si, že máme něčeho plné zuby, ale do problému se zakousnout. Ať v pracovní, nebo v osobní rovině. Je nutné zvýšit sebedůvěru a získat si důvěru a respekt okolí. Uzdravením zubů získáme zpět pocit vlastní hodnoty, odvahy a životní síly.

FOTO: Nemoc je vzkaz – zuby

Nemoc je vzkaz – zuby - zuby_1Nemoc je vzkaz – zuby - zuby_2Nemoc je vzkaz – zuby - zuby_3Nemoc je vzkaz – zuby - zubní kámenNemoc je vzkaz – zuby - Parodontoza
Další fotky
Nemoc je vzkaz – zuby - sebevědomí

Rada závěrem: Aby se náš život ubíral správným směrem, musíme se umět rozhodnout. Každé rozhodnutí se týká pouze každého jednoho z nás. Mějme na paměti: Můj život za mě nikdo jiný žít nebude, jsem to jen JÁ, kdo je strůjcem mého štěstí. Proto by se rozhodnutí neměla odkládat. Člověk pak stojí na místě a my potřebujeme jít dopředu.

 

Dnes, 17:30
Třicetileté panování na trůně madagaskarského království jí vyneslo spoustu nelichotivých přezdívek, jako například Krvavá Mary....
Dnes, 16:00
Praha je plná tajemství. Každý si zde může najít to svoje a pátrat, hledat, objevovat....
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Jmenoval se Hans Axel von Fersen a patřil ve své době mezi přední švédské šlechtice....
Dnes, 11:30
Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů,...
Dnes, 10:00
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Dnes, 08:00
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama