11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

Nemocné ledviny zpravidla nebolí. I ony potřebují péči

Ledviny plní v našem organismu mnohé zásadní funkce. Starají se například o rovnováhu vody v těle a pročištění krve, regulují krevní tlak, také aktivují vitamin D důležitý nejen pro růst kostí, ale také pro jejich sílu a pevnost, a produkují hormon důležitý pro tvorbu červených krvinek.

Reklama

Onemocněním ledvin trpí každý desátý Čech nad padesát let

Chronické onemocnění ledvin způsobuje nejméně 2,4 milionu úmrtí za rok a je v současnosti šestou nejrychleji rostoucí příčinou úmrtí. Může vzniknout u mužů i žen. Mnozí lidé ani nevědí, že se u nich zákeřná choroba právě rozvíjí. Nemocné ledviny totiž zpravidla nebolí.

Ledvinám škodí nevhodná strava a stres

Správná funkce ledvin přispívá k naší celkové pohodě, a proto péče o tento důležitý orgán v našem těle musí být každodenní. Začíná přiměřeným a pravidelným přísunem čisté vody a zdravou a vyváženou stravou s nízkým obsahem soli. Nezapomeňte, že ledvinám může škodit také sůl skrytá v jídle, hojně zastoupená v polotovarech, slaných i sladkých dobrotách a dochucovadlech. Výborné jsou močopudné potraviny jako okurky, jablka, meloun, řepa, petržel a další zelenina a ovoce.

Stravování Čechů se výrazně změnilo. Obědváme, jíme lehčí jídla a spěcháme

Aktivní a intenzivní podpora ledvin

Naše ledviny neúnavně bojují o udržení našeho těla bez odpadů a toxinů, jejichž vlivům v moderním světě nikdo z nás neunikne. Toxiny, které ledviny prostřednictvím moči z těla vyplavují, mohou pro jejich vlastní buňky představovat nebezpečí. Pomoci mohou bylinné extrakty z jehlice trnité, z olivového listí či vysoce koncentrovaného výtažku z plodů kanadské brusinky společně s riboflavinem a selenem. Obsažený selen napomáhá chránit buňky a riboflavin udržet normální stav sliznic.

Pokud už jste někdy prodělali onemocnění močových cest, jako například ledvinové kameny, nebo jste v rekonvalescenci po jiných ledvinových obtížích anebo hledáte podporu po zkušenostech s opakující se infekcí močového ústrojí, dopřejte svým ledvinám aktivní a intenzivní oporu.

Přivítejte slunné dny plni energie a dobré nálady. Pomůže očista jater

Máte nárok na vyšetření

Nezapomínejte ani na pravidelné kontroly hladin cukru v krvi, kontroly krevního tlaku a funkce ledvin. Máte na ně nárok v rámci preventivní prohlídky u vašeho praktického lékaře jednou ročně. Na Světový den ledvin máte navíc možnost nechat si ověřit kondici vašich ledvin ve vybraných nefrologických a urologických ambulancích nebo v dialyzačních střediscích. V České republice je jich přes dvacet, například je to dialyzační středisko v Roudnici nad Labem, nebo dialyzační střediska v Praze nebo v Plzni.

 

Včera, 17:30
Došlo k tomu 25. května 1742, necelý rok po nástupu Marie Terezie na rakouský trůn....
Včera, 16:00
Ženy versus muži. Téma věčné a vděčné. Co jen vtipů a různých výroků bylo již...
Včera, 14:51
Komerční článek
Katetry vyvinuté na konstrukční platformě  RIOCATH představují další přicházející revoluční český vynález v oblasti medicíny, který proniká na světovou scénu. Patentuje...
Včera, 14:51
Za čtrnáct dní se centrum Prahy promění v barmanskou show. V sobotu 8. června propukne...
Včera, 14:00
Jedna z největších válečných tragédií se tam odehrála 25. května 1917 a vzhledem k několika...
Včera, 11:30
Pohádkové bytosti máme rádi. Vracíme se s nimi do dětství. Známe je dobře, víme o...
Včera, 11:00
Byl součástí tzv. „Generace českého Národního divadla“, do níž patřili i Mikoláš Aleš, Josef Václav...
Včera, 10:00
Jste to, co jíte, říkává se. Jídlo má opravdu obrovský vliv na naše zdraví, ať...
Včera, 08:00
Svatý Hostýn je kopec v Hostýnských vrších. Je známý jako jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst...
24.5.2019
Některá středočeská města zvažují omezení sekání trávy kvůli přírodě a zvýšení zadržování vody v krajině....
24.5.2019
Poznali se v roce 1959, kdy Elvis Presley sloužil na americké vojenské základně v Západním...
Reklama