Nemůžete usnout? Zkuste heřmánkový čaj

3.11.2021
Simona Knotková

Nemůžete v noci spát? A obyčejný heřmánkový čaj jste už zkoušeli? Právě na ten nedají dopustit někteří odborníci.

Jak se nechal už dříve slyšet doktor Karan Raj, nápoj s obsahem kofeinu byste měli naposledy požít ve dvě odpoledne. Večer ho můžete nahradit třeba heřmánkovým čajem. Doporučuje ho například výživová poradkyně Rosie Millen.

„Heřmánkový čaj obsahuje apigenin. Tento antioxidant se váže na určité receptory ve vašem mozku, které mohou podporovat ospalost a omezit nespavost. Z toho důvodu je jeho pití velmi uklidňující,“ vysvětluje žena.

Kromě heřmánkového čaje najdete apigenin také v petrželi, celeru nebo třeba cibuli.

Spěte jako mimina! Pomůže vám jednoduchý trik

O výhodách heřmánku je přesvědčený i Tim Bond ze skupiny Tea Advisory Panel, který svůj názor opírá o vědecké výzkumy.

„Jedna studie provedená na rozrušených ženách těsně po porodu prokázala, že každodenní pití velkého hrnku heřmánkového čaje (300 ml) zlepšuje kvalitu spánku a příznaky deprese. Jiná studie zjistila, že lidé, kteří dvakrát denně po dobu 28 dní užívali 270 mg heřmánkového extraktu, se až o třetinu méně během noci probouzeli a o 15 minut rychleji usínali než ti, kteří ho neužívali,“ říká Bond.

Heřmánkový čaj

Všemocný heřmánek. Pomáhá při chřipce, úzkostech i nespavosti

I kdyby na vás heřmánek jako zaručený uspávací prostředek nefungoval, jeho pitím si můžete pomoci od dalších zdravotních problémů včetně zánětů, křečí nebo například respiračních chorob.

Zdroj: Express.co.uk, The Sun

 Nepřehlédněte