Neohrožená matka pronásledovala leoparda, který jí unesl dítě

15.12.2021
Simona Knotková

Jako pravá hrdinka se zachovala Indka, které leopard ukradl dítě. Díky jejímu zásahu chlapec nakonec vyvázl živý a zdravý.

K incidentu došlo ve vesnici Kiran Baiga, která leží na hranici národního parku Sanjay National Park v indickém Madhjapradéši.

Jít zkratkou se nevyplatilo. Šestnáctiletého mladíka sežral medvěd

Žena seděla společně se svým šestiletým synem ve svém obydlí, do kterého najednou vešel leopard z nedaleké rezervace. Dítě popadl svými zuby a jako kořist si ho odnesl z chalupy ven. Matka se však nedala zastrašit a s křikem začala zvíře cca dva kilometry pronásledovat.

Když se k ní později přidali i další vesničané, šelma se lekla a jejího syna ze svých spárů pustila. Chlapec jako zázrakem utrpěl jen malá zranění, která mu byla ošetřena v nemocnici.

Pila vlastní moč, aby mohla nakojit děti. Matka hrdinka ze ztroskotané lodi zemřela na dehydrataci

Podle manažera parku Y P Singha je nemožné podobným situacím do budoucna zamezit. „Oblast je monitorována správci lesa, ale není možné sledovat každý pohyb každého divokého zvířete. Je možné vysledovat pouze pohyb zvířete, které má na sobě obojek, ale všichni ostatní se zde pohybují volně,“ vysvětlil muž.

Zdroj: EuroWeekly News


Témata:

Nepřehlédněte