31℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Netradiční máslová dieta z první republiky zaručuje úbytek váhy bez pocitu hladu. Vyzkoušíte ji?

Další fotky

I za první republiky lidé řešili svou váhu. Tento originální recept na zhubnutí přinesl dobový tisk v roce 1938. Není důvod, proč by neměl fungovat i dnes.

Reklama

Pro větší autenticitu citujeme doslova:

„Není třeba se této diety obávat, neboť je dosti rozumná proti jiným hladovkám, takže neničí nervy a nepromění vyznavače štíhlé linie v ubohé, scvrklé a vyschlé tvory. Celé tajemství je – máslo a chléb! Po několik týdnů nejísti nic jiného než chléb s máslem, píti čaj, vodu nebo mléko. Kdo nemusí píti, je na tom prý lépe a nemusí vzhledem k tomu dodržovat dietu tak dlouho; jenže kdopak bez nápojů tak dlouho vydrží, zvláště v létě.

Denně je povoleno pozřít asi 300 g chleba, a to v pěti dávkách, vždy po dvou krajíčkách. Někdo ovšem nesnese tolik černého chleba, může tedy jísti chléb bílý, může chleby střídat, po případě jísti vždy chléb nejméně den starý, aby se zamezilo nepříjemné nadýmání.

Jablečný ocet jako zázračný elixír. Výborný je pro každého cukrovkáře a podporuje hubnutí

Denní rozpis

Snídaně:  ¼ litru mléka, k tomu 2 krajíčky chleba s máslem.

Oběd: opět 2 krajíčky chleb a s máslem, o polévce ani řeči.

Svačina: ke dvěma krajíčkům ještě šáleček čaje, a nyní se divte – do čaje jednu kostku cukru!

Večeře: ¼ litru mléka a opět jeden ústupek – můžete vypít i ½ litru mléka. Kdo nesnese mléko, napije se třeba šťávy z pomerančů, čaje, šťávy z rajských jablíček atp. Večer je vám totiž dovoleno zvoliti si libovolný dietní nápoj.

Před spaním: ještě jednou chléb s máslem! Ovšem, kdo není zvyklý jísti těsně před spánkem, odpustí si tento „chod“ a vyplní jím přesnídávku.

Venku je extremní teplo a všichni se potíme, hubneme při tom?

Žádné nerozumné napájení se!

Mezi dnem je dovoleno píti neomezené množství vody – alespoň něco tedy, nepředpokládám ovšem, že se bude nesmírně a nerozumně napájet. Neslané máslo je prý pro tento účel žádoucnější než máslo solené. Zařiďte se však podle své chuti a zvyklostí, není třeba nějak příliš se trýznit.

Pro ty, které rády chléb s máslem a vzdávaly se ho právě z důvodů dietních, bude tato kúra ideální. Další výhoda záleží v tom, že není třeba nic vařiti ani péci. Také se nedostaví pocit hrozného hladu, člověk je dostatečně nasycen, netrpí nervosou, slabostí ani skleslostí.

8 tipů na opálené sexy tělo. Jak docílit snědé pokožky a ještě zhubnout?

21 dnů stačí

Kúra trvá obyčejně 21 dní; již v prvním týdnu lze prý pozorovat fyzické omlazení. Po dobu kúry není třeba se vzdáti práce ani pravidelného tělocviku, není třeba dlouho vyspávat a předčasně se ukládat ke spánku. Samé příjemné věci, a když si k tomu vypočítáte, co peněz ušetříte za jídlo, objeví se možná již zítra na stole k snídani, k obědu atd. – chléb s máslem.“

Přerušovaný půst jako převrat v dietách. Jezte jen dvakrát denně a zhubnete, tělu je to přirozené

Vůbec není šílená

Připadá vám taková dieta jako pěkně šílený nápad? A jsou snad některé současné diety šílené méně? Když se na tuto chlebo-máslovou dietu podíváme detailně a racionálně, zjistíme, že to vůbec není taková hrůza. Obsahuje cca  7000 kJ na den – 3000 kJ chléb, 3000 kJ máslo (5 x 20 gramů) a 1000 kJ nápoj (např. půl litru mléka), k tomu neomezené množství vody.

FOTO: Netradiční máslová dieta

Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 1Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 4Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 5Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 11Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 12
Další fotky
Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 10Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 13Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 9Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 2Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 8Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 7Netradiční máslová dieta - Netradiční máslová dieta 6

Samozřejmě chybí některé živiny a vitaminy, které dnes můžeme pohodlně doplnit potravinovými doplňky, které před 80 lety k dispozici pochopitelně nebyly. Navíc jde o dietu jednoduchou a levnou, na kterou není třeba příliš myslet. A také ji nemusíte držet celých 21 dní – zkuste a uvidíte, jestli osloví zrovna vás. Zákruty fungování lidského metabolismu jsou tak spletité, že na někoho určitě fungovat bude.

 

 

 

Před 42 minutami
Pilotní průkaz získala jako 16. žena na světě, jako první žena přeletěla Atlantik a chtěla...
Před 2 hodinami
Dnešní moderní a elektronická doba takříkajíc upozadila způsob fotografování a zpracování fotek, jak si to...
Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Reklama