Neuvěřitelný případ vandalství! Terčem byla studánka na Plzeňsku

5.5.2022
Andrea Jančová

Jen těžko uvěřitelný případ vandalismu se odehrál na jižním Plzeňsku. Západočeští kriminalisté intenzivně pátrají po zatím neznámém pachateli, který během posledních dvou dnů znečistil motorovým olejem rybník v Sedlci a také zdejší oblíbenou studánku s pitnou vodou.

K rybníku Sedlci vyjížděli hasiči v úterý poté, co se na jeho hladině objevila několik desítek metrů dlouhá olejová skvrna. Tu se hasičům podařilo odstranit pomocí norných stěn. Pracovníci chemické laboratoře na místě odebrali vzorky olejovité látky.

Ve středu zase hasiči ze Stanice Slovany a laboratoř Třemošná vyjížděli k likvidaci oleje ve vodním zdroji ve studánce Na Sutici mezi Sedlecem a Tymákovem. „Hladinu studánky i jejího odtoku jsme pokryli sorbentem, který olej nasákne a my jej následně z hladiny odebereme. Informováno bylo i životní prostředí,“ potvrdil Našemu regionu mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Událostí se zabývá i policie. Podle mluvčí policie Evy Červenkové se případ šetří jako podezření z trestného činu poškození a ohrožení životního prostředí. Kriminalisté čekají na laboratorní rozbory látky, která v obou případech vodu kontaminovala.

Místní jsou celou událostí zděšeni a znechuceni. Nikdo si nedokáže vysvětlit, proč neznámý vandal cíleně vylil do rybníka a poté studánky olej.

Zdroj :vz, Hasičský záchranný sbor České republiky, Policie České republiky Nepřehlédněte