13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Neveselý průběh Pavlova shazování kil. Zhubl, ale vyhladověl

Pavel (47) vážil 130 kilogramů. Kvůli nadváze se bál o své zdraví. Má totiž dvě děti a chce, aby tady pro ně mohl být co nejdéle. Kila navíc měl celý život a až na prahu čtyřicítky se rozhodl se sebou něco dělat. Rozhodl se, že půjde cestou proteinové diety. Zhubnout se mu opravdu podařilo, nicméně bylo to za cenu velkého hladovění. Jak vypadala Pavlova cesta?

Reklama

„Měl jsem o této dietě hodně načteno, přidal jsem se na internetu do skupin, ve kterých se soustředili lidé, kteří takto hubli nebo se hubnutí zabývali,“ vyprávěl pro Náš region Pavel.

Zhubnout moc chtěl a pustil se do toho s velkou vervou. Nicméně od začátku mu prý bylo jasné, že tahle cesta nebude příliš jednoduchá, ale bohužel ani zdravá. Nevěděl, jestli si nemůže spíš ublížit. „Prvních 14 dní jsem se měl odvodňovat. Směla se pouze pít čistá voda, když na něco byla chuť, tak jsem si mohl dát ředkvičky nebo okurku. Třikrát denně se pak popíjel proteinový nápoj, aby tělo nepřicházelo o svaly,“ popsal prvotní šok muž, kterému bylo útěchou do budoucna jen to, že se jednou měl vrátit k normální stravě.

Chcete zhubnout natrvalo? Těchto 5 tipů nakopne váš metabolismus, tvrdí vědci

Velké tempo a hladovění

Po čtrnácti dnech mohl přejít na to, aby si dopřál jedno jídlo denně. Jinak pokračoval ve stejném tempu jako doposavad. Díky tomu, že v podstatě nejedl opravdu zhubl a tak měl motivaci pokračovat. Nasadil tedy ještě vyšší tempo a denně začal chodit do posilovny. Hnacím motorem byla i jeho manželka, která se po prvotních úspěších rozhodla, že do toho půjde s Pavlem také.

Po měsíci si přidal druhé jídlo a po dalších dvou také třetí. Za půl roku zhubl skoro padesát kilogramů. Nadále měl pokračovat v principech proteinové diety, kdy už nemusel hladovět, ale snažil se vyvarovávat sacharidům a všemu, v čem by mohly číhat.

Lokální hubnutí. Můžeme shodit tuk jen z břicha nebo hýždí?

Dneska už se stravuje normálně, konzumuje úplně všechno ale s rozumem a snaží se cvičit, čímž se udržuje v kondici a drží si také váhu. Dietu by prý nikomu moc nedoporučoval, respektive nedoporučuje držet ji nějak dlouhodobě. „Byla to muka, hlavně zpočátku, to jsem myslel, že okoušu stůl,“ přiznal Pavel. Správně by ale vlastně hladovět neměl. Ve chvíli, kdy se tělo dostane do ketózy a spotřebovává zásobní živiny, pocit hladu by měl vymizet. Pavel podcenil důležitou věc, neporadil se s lékařem.

Nevyhýbejte se žádné potravině

Odborník by mu tento styl hubnutí možná ani nedoporučil. Lékaři totiž nemají rádi, když se člověk, který se pokouší hubnout, vyhýbá jakékoli potravině. Podobnou dietu je prý fajn držet krátkodobě, pokud má někdo dojem, že doopravdy potřebuje rychleji zhubnou, ale z dlouhodobého hlediska to zdravé není.

Pokud se někdo tomuto směru chce věnovat, neměl by hladovět. Pouze vynechat sacharidy, tedy cukr a vše, v čem je obsažený. Samozřejmě přílohy a pečivo. Opatrně by se mělo postupovat i v případě ovoce. Při proteinové dietě se doporučují jen bobuloviny jako borůvky, maliny, rybíz a podobně. Úplně nejlepší není model, kdy do sebe ládujeme umělé a hlavně dochucované proteiny. Proteinová dieta se dá držet i když budeme normálně jíst. Jak? To vám prozradíme příště.

Před 1 hodinou
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama