Neznámý muž nastříkal do motorestu silně zapáchájící tekutinu

25.1.2023
Simona Knotková

Policisté pátrají po muži, který navrtal dveře motorestu U Rybiček u dálnice D1 a nastříkal dovnitř neznámou silně zapáchající tekutinu. Jeho počínání zaznamenaly bezpečnostní kamery. Záznam by mohl pomoci při objasnění případu a zejména přispět k odhalení totožnosti pachatele, uvedla webu policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Policisté dálničního oddělení Bernartice zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí.

Událost se stala na Nový rok kolem 21:00. Kolem motorestu na 42. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu se pohyboval neznámý muž. Následně vytáhl z tašky vrtačku, kterou udělal otvor do zadních dveří motorestu a nastříkal do vnitřních prostor tekutinu, která velmi silně zapáchala. Poté se přesunul k hlavnímu vchodu, kde tekutinou potřísnil i reklamní vývěsní tabuli. Podle majitele motorestu mohlo jít o kyselinu máselnou, která se vyznačuje silným nepříjemným zápachem.

Policie přijme veškeré informace o neznámém muži na telefonním čísle 725 997 590, případně na lince tísňového volání 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte