6℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Nízké teploty uhodily. Jak chránit svoji pleť, aby vypadala svěží a zářivá jako v létě

zima, pleť, žena

V zimě si celé tělo můžeme chránit teplým oblečením, přes které se chlad k pokožce nedostane. Problém nastává s obličejem a sem tam vystavíme zimě a mrazu také ruce. Jak pokožku nejlépe chránit, aby se zbytečně nevysušovala a nezačala nás zlobit?

Zcela zásadní je logicky hydratace. Určitě se nám bude hodit denní krém, BB krém a také make-up. Denní krém je ale úplný základ, na který bychom nikdy neměli zapomenout, když se chytáme ven. Také je potřeba zamyslet se nad jeho složením v závislosti na typu pleti. Určitě je v zimě zapotřebí výživnější mazání než v létě. Rozhodně se nenechte zviklat tvrzením, že hydratační krém může v zimě na pokožce přimrzat.

Kokos, banán, avokádo. Domácí ovocné balzámy na pleť i vlasy. Zima jim dává zabrat

Dermatologové také doporučují používat takzvaný booster. Jedná se o přípravky, které obsahují vysoce koncentrované aktivní látky, tím pádem mají mnohem větší účinek než samotné krémy. Jejich gelová textura má pro pokožku osvěžující efekt. Booster je možné použít v kombinaci s krémem. Nejprve bychom však měli použít právě booster.

Ihned hydratuje

Je to přípravek, který hydratuje ihned, a to i silně vysušenou pleť. Co také umí? Dokáže dobře zklidnit, regenerovat a zároveň zvyšuje pevnost a pružnost pleti. Tím pádem dokáže zabránit předčasnému stárnutí.

Dokonalé čištění

V zimě je také zapotřebí, více než jindy, nepodceňovat dobré čištění pokožky obličeje. To je potřeba i v případě, že se nelíčíte. Jen tak opláchnout obličej vodou není zdaleka dostačující forma ošetření. Za celý den se totiž na obličeji usadí spousta špíny a prachu. Vodou se tedy černým tečkám a dalším nepříjemným záležitostem nevyhnete.

Na každý pád je tedy třeba použít mycí emulzi nebo micelární vodu. Poté opláchneme vlažnou vodou, osušíme a opět pěkně promažeme boosterem. Načež přidáme krém na obličej. Stejně tak obličej ošetříme hned po ránu.

Bledá mdlá pleť, mastné vlasy, únava i podrážděnost – to jsou signály, že jsou v našem těle nebezpečné toxiny

Krém vybírejte pečlivě, jestli vám v nějakém ohledu nesedí, dál jej nepoužívejte. Pokud váháte s koupí, nejprve si sežeňte vzorečky. Jednou za 14 dní si také dopřejte kvalitní pleťovou masku. Rozhodně si neodpírejte návštěvu kosmetičky. Nejenže vám vaše pleť poděkuje, ale příjemně si odpočinete a zrelaxujete. Kosmetičku je rozumné navštívit tak jednou za měsíc dva.

Co ruce?

Na ruce nanášejte po každém mytí krém na ruce a pořádně jej vmasírujte. Nechte si ho v práci třeba na stole, aby jste na něj nezapomínali. Na noc je dobré alespoň obden použít parafínový zábal. Těch je na trhu celá řada. Nebojte se nosit venku rukavice, dodají vašemu outfitu ten správný šmrnc.

Před 3 minutami
A kromě toho s sebou Panna Marie tehdy ještě přinesla čerstvé růže, a to kastilské,...
Včera, 18:30
Jistě znáte divadelní hru či film Naši furianti. Stroupežnický zde humornou formou vylíčil poměry ve...
Včera, 17:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 17:00
Ludvík XIV. se potom svěřil, že s ní zažil, co ještě nezažil, a to byla její...
Včera, 15:00
U nás je to poměrně mladá tradice, začal se zdobit teprve na konci 19. století....
Včera, 12:30
Stejně tak, jako děti, i docela malá mláďata musí někdy cestovat. Je to vlastně otázka...
Včera, 11:00
Skoro se chce říct, to byly časy. Ano, byly a měly také svá pravidla i...
Včera, 09:00
S rybníky a rybami si spojujeme hlavně jižní Čechy, ale ani jižní Morava není ze...
7.12.2019
Proslavil se jako malíř orientálních až pohádkových scén, v nichž hrají hlavní roli víly, bohové...
7.12.2019
Další podzimní prodejní Pražská výstava nožů se odbude tuto neděli na Novoměstské radnici. Už stabilně...
7.12.2019
Jekatěrina Pavlovna Bagrationová se 7. prosince 1783 narodila jako hraběnka Skavronská do vyhlášeného ruského šlechtického rodu...
Reklama