Nová cyklostezka je v provozu v Plzni!

2.7.2022
Andrea Jančová

Další bezpečnější úsek cyklostezky má Plzeň. Vznikl od vyústění Luční ulice ke kruhovému objezdu v křížení ulic Jateční, Na Roudné a Na Sudech. Trasa propojí největší sídliště Lochotín a Velký bolevecký rybník s centrem západočeské metropole.

Stavba za necelých 10 miliónů korun začala v září loňského roku a se zimní technologickou přestávkou byla dokončena letos. „Nový usek navazuje na kruhovém objezdu pod železniční zastávkou Bílá Hora na loni otevřenou stezku kolem ulice Na Sudech. O rok dříve jsme dokončili stezku od soutoku Mže s Úslavou až k cestě v Luční ulici. Podle domluvy s vlastníky pozemků pod navazující cestou by ti teď měli cestu v Luční ulici vyspravit. Tím se cyklistické spojení z centra až na Lochotín do této části města výrazně zlepší a hlavně bude bezpečnější,“ uvedl náměstek primátora Michal Vozobule.

„Stezka podél ulice Na Roudné je minimálně dva metry široká, v některých úsecích až 2,75 metru. V části své délky je od komunikace oddělená svodidly. Tam, kde je nad řekou svah, bylo instalováno 130 centimetrů vysoké kovové zábradlí,“ řekl vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně Jan Hakl.

„I když jde jen o relativně krátký úsek, stavbu ztížilo to, že vede po břehu řeky Berounky, který byl poškozen při povodních v roce 2002. Proto bylo třeba před samotnou stavbou stezky do jejího levého břehu zapustit asi dva metry vysoké drátěné koše s kamením, tzv. gabiony,“ uvedl Evžen Kaucký ze Správy veřejného statku, který měl stavbu na starosti. Vyskládané kameny v drátěných koších mají vytvářet dojem kamenné zdi. Stezka má asfaltobetonový povrch. Součástí stavby je i devět stožárů nového veřejného osvětlení s LED lampami.

Zdroj :vz, Magistrát města PlzněNepřehlédněte