• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nová hala Amazonu nabídne pracovní místa pro 200 lidí

  17.5.2023
  Simona Knotková

  Internetový prodejce Amazon si pronajme v zóně u Chomutova halu, v níž se budou potiskovat trička. Pracovní příležitost v objektu najde 200 lidí. Stavbu nyní Amazon převzal od developerské společnosti Panattoni.

  Rozloha provozu Amazonu činí téměř 15 000 metrů čtverečních. „V hale se budou vyrábět potisky triček a doplňků na zakázku v rámci služby Amazon Merch. Provoz haly bude spuštěn do konce tohoto roku. Obsluhovat bude jak Českou republiku, tak i zahraniční zákazníky, řekl mluvčí Amazonu v ČR Noah Zyla. Společnost Amazon v České republice již provozuje distribuční centra v Dobrovízi u Prahy a v Kojetíně na Přerovsku.

  V Chomutově jde o čtvrtou budovu, kterou Amazon od Panattoni převzal. Ředitel Amazonu pro Českou republiku Michal Šmíd uvedl, že Panattoni je spolehlivým partnerem, díky kterému může Amazon poskytnout zaměstnancům moderní a bezpečná pracoviště odpovídající kvality. „Společným znakem všech hal pro Amazon je důraz na udržitelnost, minimální energetické nároky a skvělé zázemí pro zaměstnance,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Panattoni Jiří Zita.

  Prvním nájemcem, který si převzal letos v březnu své výrobní prostory v Panattoni Parku Chomutov North, je německá firma Jungheinrich. Ta zde rozšíří své evropské výrobní kapacity vysokozdvižných vozíků. Náklady na stavbu přesáhly 1,5 miliardy korun, což halu řadí mezi největší v regionu. Výrobu chce firma zahájit v polovině letošního roku. V továrně o velikosti 37 000 metrů čtverečních najde práci 350 lidí.

  Panattoni Park Chomutov North nabízí ještě 39 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy v areálu, kde bylo vysazeno téměř 450 stromů a přes 12 000 keřů. Prostor zůstane neoplocen, přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů, uvedl za Panattoni Karel Tachner. Na vhodných místech jsou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze podle mluvčího zmínit luční porosty, budky pro různé druhy ptactva i netopýrů či zídka pro plazy (zejména pro chráněnou ještěrku, která byla i během stavebních prací pod dohledem bio dozoru) a hmyzí hotel.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte