Nové workoutové hřiště u blanenské přehrady

30.7.2022
Jan Štoll

Návštěvníci rekreační oblasti Palava, nacházející se na severním okraji města Blansko, si mohou zacvičit na novém workoutovém hřišti. Sportoviště najdou na rovinaté ploše přímo pod minigolfem. Jeho vybudování je součástí postupné revitalizace Palavy, se kterou město začalo letos.

Workoutové hřiště cvičícím nabízí hlavní sestavu s několika hrazdami v různých výškách, žebříky na ručkování, závěsné kruhy a posilovací zařízení. Na nově dokončeném hřišti nechybí ani motýlkový posilovací stroj, fitness prvek imitující pohyb při jízdě na lyžích, lavice s madly a rohový jednostep. Prostor je ohraničen gabionovou zídkou, kterou ještě letos doplní dřevěné lavice.

„Rekreační oblast Palava je vyhledávaným místem, kde nejen obyvatelé Blanska tráví svůj volný čas. Je to celoročně navštěvovaná a oblíbená lokalita, vnímáme, že si už zaslouží revitalizaci. Úpravy si vyžádají několik desítek milionů korun, proto změny chceme provádět postupně,“ podotkl starosta Jiří Crha (ODS). Workoutová hřiště lidé najdou i na jiných místech v Blansku. Již několik let mohou zájemci posilovat na Sportovním ostrově u baseballového stadionu. Rozšířené workoutové hřiště budou mít návštěvníci k dispozici také na sídlišti Zborovce.

Vybudování nového workoutového hřiště u blanenské přehrady představuje předstupeň postupné revitalizace rekreační oblasti Palava. Ten zahájila letos na jaře výsadba nových stromů a doplnění mobiliáře. Během letošního roku se počítá s modernizací dětského hřiště a otevřením koryta potoka Palava. Rozpočet pro tyto úpravy pamatuje s částkou asi 10 milionů korun.

Úpravy na základě námětů od obyvatel města navrhla studie Mendelovy univerzity. Návštěvníci Palavy by se tak v budoucnu měli dočkat například nových dřevěných stupňů sloužících pro opalování i relaxaci, jejichž součástí bude také schodiště vedoucí přímo k vodní hladině. Úpravou má projít i břeh u restaurace Myslivna. V plánu je také nové pobytové molo oddělující část pro plavce a neplavce, nová skluzavka, úpravy cyklostezky nebo místa ke grilování.


Témata:

Nepřehlédněte