Basketbalistům Nymburka se daří. Dalton dokonal obrat proti Sassari

Basketbalisté Nymburka vyhráli i druhý zápas v osmifinálové skupině Ligy mistrů. Sassari doma zdolali přestože, Italové byli po většinu zápasu lepším týmem, ovšem český šampion bojoval, dohnal ztrátu 14 bodů a na konci rozhodl střelou Haydena Daltona. Nejlepším střelcem byl Jerrick Harding s 28 body, který si tak vytvořil nový osobní rekord v soutěži.

Nymburk šel do zápasu bez svých dvou nejzkušenějších hráčů Petra Bendy a Vojtěcha Hrubana a v úvodu se zdálo, že mezeru se povědě zacelit. Lukáš Palyza dal rychle pět bodů, velmi dobře do zápasu skočil i dvacetiletý Luboš Kovář.

Ve druhé čtvrtině se ale domácí trápili v útoku, ztráceli míče a nefungoval ani návrat do obrany, čehož soupeř využíval ke snadným bodům. Manko Nymburka tak začalo rychle naskakovat až na 14 bodů.

Ve druhé půli sice Nymburk začal dotahovat. Po dvou rychlých trojkách Hardinga to bylo rázem o pět bodů. Jenže přišly další chyby a Sassari opět odskočilo. Takto se to několikrát opakovalo a ještě minutu a půl před koncem vedli Italové o sedm bodů. Pak ale dal důležitou trojku Omar Prewitt, následně Retin Obasohan obral soupeře a smečí snížil snížil na dva body, soupeř odpověděl dvěma body, ale Lukáš Palyza 45 vteřin před koncem trojkou vykřesal naději.

Další útok soupeře se povedlo ubránit, následoval nájezd Obasohana, po něm byl míč v autu. Sudí už chtěli míč přisoudit soupeři, ale po shlédnutí videa ho dali Nymburku. Rozehrávka se ale nepovedla a přihrávku zachytili hostující hráči. Jenže ho hned znovu ztratili a Obasohan se pustil do dalšího nájezdu. Ani tentokráte neuspěl, ale po bloku Burnella Nymburk opět rozehrával zpod koše. Tentokráte Obasohan našel volného Daltona, jemuž postavil clonu Palyza a americký pivot střelou z rohu hřiště zařídil vítězství.

Nymburk už v sedmém zápase po sobě nastřílel 90 bodů a vylepšil tak rekord Ligy mistrů.

ERA Basketbal Nymburk – Dinamo Sassari 90:89 (25:21, 15:29, 24:20, 26:19)

Nejvíce bodů: Jerrick 28, Prewitt 17, Dalton 10, Obasohan 9, Kovář a Palyza po 8, Kříž 6, Zimmerman 4, Šafarčík a Tůma po 0 – Gentile 18, Burnell a Bilan po 17, Kruslin 15. Fauly: 19:21. TH: 19/9 – 9/3. Trojky: 11:8. Doskoky: 40:43. Ztráty: 10:13. Zisky: 6:6. Asistence: 14:25.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Hlavní bylo, že jsme se nevzdali. I já už si v jednu chvíli myslel, že už to nepůjde otočit. Ale hráči to dokázali. Občas se to ani nedá vysvětlit. My nehráli dobře, byl jsem hodně naštvaný za to, jak jsme hráli první půli. Soupeř má hodně zvláštní styl hry a bylo těžké pro nás se s ním vyrovnat. Ale bojovali jsme. A na konci máme o bod více a to je to, co se počítá. Tohle ukazuje sílu týmu. Věřím, že to týmu dodá ještě další sílu do venkovních zápasů. Oni hrají tak, že zpomalují soupeře. V tom odváděli dobrou práci. My nehráli naší hru, ale máme tak talentované hráče, že jsme opět dali 90 bodů. Máme opravdu hodně zbraní. Oni hráli lépe, ale my jsme vyhráli. Jerrick Harding dnes předvedl výkon, jaký jsem od něj viděl na univerzitě, když jsme ho v létě rekrutovali. Známe jeho kvality, je to skórer nejvyšší kvality. A spoluhráči ho v tom dnes podporovali a pracovali na něj. Ta poslední akce byla tak, jak ji trénujeme. Očima jsem se zkontaktoval s Obasohanem, při téhle akci máme několik možností, ale očima jsem se mu snažil naznačit, koho má hledat. On to pak dobře vyřešil, ale kdo udělal klíčovou práci, tak byl Lukáš Palyza, který postavil perfektní clonu, přestože v tu chvíli byl na jiné herní pozici, než je zvyklý. Přesto nezapomněl, jak má postavit clonu. Díky tomu byl Hayden volný. Chvíli předtím jsme přitom podobnou akci nezahráli dobře a přišli jsme o míč, který jsme naštěstí rychle získali zpět. Pak tam tedy byla perfektní clona, perfektní přihrávka a perfektní střela. A dnes můžeme být šťastní. Dnes nám sice dva hráči chyběli, ale chci mluvit o těch, kteří hráli. každému týmu někdo chybí a my nejsme tým, který by takové věci řešil. Je třeba vždy najít cestu, jak to zvládnout bez těch hráčů, kteří chybí. A třeba Luboš Kovář dnes ukázal, co v něm v 19 letech je. Byla to pro něj přitom první zkušenost hrát proti tak kvalitnímu hráči jako je Bilan. Nebylo to pro něj snadné, ale zvládl to. A Palyza se zvedl ve chvíli, kdy jsme ho potřebovali, přestože se střelecky spíše trápil. Ale pak dal důležitou trojku. O tom je tým. Ale rozhodně nemáme co slavit, protože si myslím, že jsme nebyli dostatečně dobří. Oni byli lepší, ale my vyhráli. Někdy je třeba mít trošku štěstí.“

Hayden Dalton (hráč Nymburka): „Je to úžasný pocit. Za tuhle výhru musíme být opravdu rádi, protože to byl pro nás těžký a ne zrovna povedený zápas. Dělali jsme hodně chyb. Ale jako tým jsme zabrali a vyhráli. Já sice trefil tu poslední střelu, ale předtím dali jiné důležité střely Omar (Prewitt) a Paly (Lukáš Palyza). Dali nám tím šanci ještě bojovat o výhru. O té poslední střele nejde přemýšlet. Když jste takhle volný, tak musíte vystřelit. Není jiná možnost. Paly mi postavil skvělou clonu, na mě pak bylo to jen o tom proměnit a radovat se z výhry. Tohle je naše akce na vyhazování zpod koše. Zahlásili jsme to a vyšla perfektně a já měl parádní střelu. Ještě jednou je třeba ocenit Palyzu za tu clonu a Retina Obasohana, že mě našel. Byla to asi moje první vítězná střela takto v posledních vteřinách zápasu. Je to skvělý pocit.

Jerrick Harding (hráč Nymburka): „Paradoxně jsme hráli strašně. Byl to náš nejhorší zápas v sezoně. Ale bojovali jsme celý zápas a občas jste za to odměněni. Hayden Dalton trefil velkou střelu. Já se jen snažil být agresivní na koš, jak po mě chtěl trenér i spoluhráči. Neustále mě povzbuzovali, ať dál střílím. Připravovali mi otevřené střely a stavěli mi dobré clony. Při té poslední akci bylo jedno, kdo dostane míč. Hlavní bylo dobře zahrát akci, aby někdo z nás zůstal volný. Byl to Hayden a proměnil. Hlavní ale bylo, že jsme se neustále drželi ve hře a živili tu jiskřičku naděje.“

Luboš Kovář (hráč Nymburka): „Takovéto vítězství je sladší než o 20 bodů. Užívali jsme si to na hřišti i na lavičce. Hayden si s Lukášem Palyzou při té poslední akci nějak řekli mezi sebou, že ho Paly přicloní v rohu, a když tam bude volný, dostane i míč od Retina. Což se povedlo. Nevím, co by se stalo, kdyby to přebrali a Hayden by byl pokrytý, ale vyšlo to a byla z toho tak dobře zvolená střela. Byl to těžký zápas a jsem rád, že jsme to zvládli. Měli jsme tam také dobré šňůry, ale vždycky když jsme se dostali například na pět bodů, dali nám hned zase další rychlé koše a to nás sráželo dolů. Nakonec jsme ale bojovali víc než soupeř, chtěli jsme to víc a za tou výhrou si šli. Jak Vojta Hruban tak Petr Benda nám hrozně chyběli a v rotaci to bylo vidět. Potvrdilo se však, že když vám někdo takový vypadne, další vyjdou z davu a vezmou to za ně. Podle mě jsme je dnes všichni skvěle zastoupili. Pro mě to určitě byl můj nejlepší zápas v Lize mistrů a asi i v Nymburce, protože proti takhle kvalitnímu soupeři se v české lize nepotkáme. Snad jich přidám co nejvíc.“

9.4.2021
Pokud má zaměstnanec jakékoliv pochybnosti o postupu zaměstnavatele, ať se jedná o pozastavení výroby nebo...
7.4.2021
Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvítězili na hřišti Dinama Sassari 91:73 a připsali si čtvrté...
31.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
31.3.2021
Lukáš Palyza je ostříleným hráčem, jeden ze tří třicátníků v týmu, který má za sebou...
30.3.2021
Město nyní nabízí občanům možnost přispět na rekonstrukci a posunout ji o krok dál. Kdo...
30.3.2021
Péče o stromy vychází z pasportu zeleně. Na něj navazuje projekt Revitalizace zeleně města, který...
29.3.2021
Nemůžeme si být odhady jisti, jak dlouho ještě v rámci školství i tělovýchovy potrvají kvůli...
26.3.2021
Veterináři potvrdili další tři ohniska ptačí chřipky. Jde znovu o chovy firmy Perena. V ČR...
8.3.2021
Útulek v Mladé Boleslavi dlouhodobě chyběl, odchycená zvířata se musela vozit až do Lysé nad...
6.3.2021
První zmínka o Jeseníku sahá hluboko do minulosti, je z roku 1088. V základní listině...
5.3.2021
Sportovci nově na Ostrově v Nymburku mají k dispozici dvojitou hrazdu, šikmý žebřík, lavičku s...
Reklama