V Milovicích se otevřela nová hasičská stanice za 50 milionů

V Milovicích na Nymbursku otevřeli novou hasičskou stanici profesionálních hasičů, 33. v kraji. Náklady dosáhly zhruba 50 milionů korun, hasiči ji v ostrém provozu využívají od 1. února, řekli novinářům zástupci Hasičského záchranného sboru České republiky.

V Milovicích dosud působili pouze dobrovolní hasiči, v souvislosti s růstem počtu zdejších obyvatel ale bylo třeba postavit stanici profesionálních hasičů. Do Milovic za požáry a dalšími událostmi jezdili hasiči z Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku a Nymburka, případně dobrovolní hasiči z nedaleké Lysé nad Labem.

Nová stanice je dvoupodlažní, v přízemí jsou garáže pro hasičská vozidla, k dispozici je také oddělené mycí stání. Hasiči zde mají dílny pro údržbu vozidel a ostatní hasičské techniky. Druhé podlaží slouží pro administrativu i fyzickou přípravu příslušníků. V patře je kancelář velitele a tři pokoje pro noční pohotovost. Součástí stanice je věž pro sušení hadic, čerpací stanice nebo podzemní nádrž na hasební vodu.

Na stanici bude ve třech směnách sloužit 15 hasičů a velitel stanice, k dispozici mají dvě automobilové cisterny. Milovická stanice je podle generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby čtvrtou zcela novou stanicí v republice během posledních deseti let.

Starosta Milovic Lukáš Pilc (ODS) řekl, že nová stanice zvýší ve městě bezpečnost. „Přibývá obyvatel, je tady průmyslová zóna, obrovský zábavní park Mirakulum a další věci. Pro mě je to obrovský počin,“ řekl Pilc.

Stejná budova jako v Milovicích vyrostla i v Čáslavi na Kutnohorsku, používá se od března 2016. V Čáslavi ale nahradila původní starou hasičskou stanici. Postavena byla na strategicky lepším místě s kratší dostupností hlavních dopravních tahů, například silnice číslo 38. V okolí dřívějšího sídla čáslavských hasičů ve středu města byly úzké ulice a pohybovalo se tam mnoho chodců včetně dětí z nedaleké školy, což nebylo při výjezdech bezpečné.

ČTK

Včera, 19:09
Mělník nechá pietně upravit prostranství u krematoria, kde je rozptylová loučka. Vymezí část pro zapalování...
Včera, 17:58
Benešov bude letos hospodařit s příjmy 660 milionů korun a výdaji 862 milionů Kč. Schodek...
Včera, 16:17
Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos začne s opravami sídliště Jaselská. Stavebníci zrekonstruují postupně všechny ulice...
Včera, 16:01
Nové Strašecí na Rakovnicku chce opravit hřiště Na Kocourku, které slouží místním školám i oddílům....
Včera, 10:11
Asociace dobrovolných záchranářů České republiky pořádala zdravotnický kurz pro vybrané členy středočeské pořádkové jednotky už...
Včera, 09:54
Tradičně poslední sobotu v masopustě – letos 22. 2. – se v Zadní Třebani bude...
Včera, 09:22
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
Včera, 09:01
Muzeum Říčany se nebojí nových vzdělávacích forem. Historii, kulturu i přírodu přibližuje hravým a zážitkovým...
Včera, 07:01
Na střeše kladenské továrny firmy Lego vznikla solární elektrárna, dokončena byla letos v lednu. Má...
18.2.2020
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
Reklama