V Milovicích se otevřela nová hasičská stanice za 50 milionů

V Milovicích na Nymbursku otevřeli novou hasičskou stanici profesionálních hasičů, 33. v kraji. Náklady dosáhly zhruba 50 milionů korun, hasiči ji v ostrém provozu využívají od 1. února, řekli novinářům zástupci Hasičského záchranného sboru České republiky.

V Milovicích dosud působili pouze dobrovolní hasiči, v souvislosti s růstem počtu zdejších obyvatel ale bylo třeba postavit stanici profesionálních hasičů. Do Milovic za požáry a dalšími událostmi jezdili hasiči z Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku a Nymburka, případně dobrovolní hasiči z nedaleké Lysé nad Labem.

Nová stanice je dvoupodlažní, v přízemí jsou garáže pro hasičská vozidla, k dispozici je také oddělené mycí stání. Hasiči zde mají dílny pro údržbu vozidel a ostatní hasičské techniky. Druhé podlaží slouží pro administrativu i fyzickou přípravu příslušníků. V patře je kancelář velitele a tři pokoje pro noční pohotovost. Součástí stanice je věž pro sušení hadic, čerpací stanice nebo podzemní nádrž na hasební vodu.

Na stanici bude ve třech směnách sloužit 15 hasičů a velitel stanice, k dispozici mají dvě automobilové cisterny. Milovická stanice je podle generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby čtvrtou zcela novou stanicí v republice během posledních deseti let.

Starosta Milovic Lukáš Pilc (ODS) řekl, že nová stanice zvýší ve městě bezpečnost. „Přibývá obyvatel, je tady průmyslová zóna, obrovský zábavní park Mirakulum a další věci. Pro mě je to obrovský počin,“ řekl Pilc.

Stejná budova jako v Milovicích vyrostla i v Čáslavi na Kutnohorsku, používá se od března 2016. V Čáslavi ale nahradila původní starou hasičskou stanici. Postavena byla na strategicky lepším místě s kratší dostupností hlavních dopravních tahů, například silnice číslo 38. V okolí dřívějšího sídla čáslavských hasičů ve středu města byly úzké ulice a pohybovalo se tam mnoho chodců včetně dětí z nedaleké školy, což nebylo při výjezdech bezpečné.

ČTK

Včera, 16:47
Všichni lidé, kteří jdou na testování na onemocnění COVID-19 do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi,...
hejtmanka
Včera, 15:28
Středočeský kraj koupil resuscitační komplety pro 149 základních a středních škol za téměř 10 milionů...
22.9.2020
Fanoušci klavírních melodií se mohou těšit na koncert teprve 22letého klavíristy Pavla Vondráčka s názvem...
22.9.2020
Jednou z investičních akcí je obnova komunikací v ulicích Malinovského, Rubínova, Rejčkova a Burianova včetně...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
22.9.2020
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
21.9.2020
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
Reklama