O nového zubaře v Krnově byl obří zájem. Dostane se ale jen na šťastlivce

22.11.2022
Simona Knotková

Krajská nemocnice v Krnově na Bruntálsku v pondělí přijímala předregistrace do nové zubní ordinace ve Městě Albrechticích. Zájem byl dvojnásobný, než je kapacita. O lidech, kteří budou mít nového stomatologa, rozhodne los. Informoval o tom personální a marketingový náměstek ředitele nemocnice Jiří Krušina.

Lidé mohli od 08:00 do 15:00 vyplnit formulář na webových stránkách nemocnice, případně jej mohli ve stejném čase odevzdat přímo v prostorách nově dokončené ordinace. „Zvolili jsme tyto dva způsoby přijetí žádostí o registraci. Pro seniory jsme měli k dispozici také tiskopisy přímo na místě. Celkem bylo přijato 2050 žádostí,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec. Nová ordinace přitom může přijmout tisícovku pacientů.

Formuláře nyní čeká zpracování a očíslování. Následně bude vylosováno 1000 pacientů, kteří budou do konce února obesláni SMS zprávou či e-mailem, ve kterém jim bude potvrzeno úspěšné přijetí žádosti. „Ostatním nezbude nic jiného, než si hledat dál stomatologa,“ uvedl Krušina. Připustil, že losování lístků u některých budí rozpaky, ale podle nemocnice jde o jediný spravedlivý způsob.

„Nechtěli jsme, aby nám před ordinací mrzli lidé od časného rána či tam dokonce nocovali. To s důstojností nemá nic společného a je to proti zdravému rozumu i zdraví. Proto jsme se rozhodli a dali předem vědět, že nezáleží na čase podání žádosti, ale rozhodne los. Losovat se bude za přítomnosti zástupců města a nemocnice,“ dodal Václavec.

Zubařů je v regionu dlouhodobě nedostatek a právě na Bruntálsku a také na Karvinsku jich chybí nejvíce. „Přišla jsem raději o necelou hodinku dříve a chvíli si počkala. Odevzdání žádosti byl okamžik. Měli to dobře připravené. Teď budu doufat, že mě vyberou. Nic jiného mi nezbývá. Zubaře nemám několik let,“ uvedla jedna ze seniorek, která se přišla do nové ordinace registrovat.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte