Období viroz a chřipek je tady. Vylepšete si svoji odolnost česnekovým sirupem

česnek zdraví

V druhé polovině zimy každoročně hlásí hygienici zvýšený výskyt respiračních chorob a také někdy i nástup nebezpečné chřipky. Pomůžou notoricky známé ingredience.

Je to mimo jiné tím, že náš organismus je v tuto dobu více vyčerpaný z nedostatku slunečního svitu, ale i kvůli zvýšenému výskytu nečistot ve vzduchu z lokálního vytápění a také proto, že jsme vyčerpali podstatný podíl vitamínů v zimě. Jak tělu pomoci v tomto období, pokud nechceme sáhnout po lécích a různých doplňcích stravy?

Retro podle abecedy 14: Jak odstraníme zápach česneku? Že se bílek nedává jen do pokrmů? Další várka rad z roku 1980 je tady

Řešení je prosté. Zkuste osvědčený česnek, med a jablečný ocet. Díky těmto úžasným potravinám doplníte tělu zdraví prospěšné látky. O česneku se toho napsalo hodně, a to právem.

Silná trojka: česnek, med a jablečný ocet

Je notoricky známým faktem, že česnek je účinnou léčivkou. Obsahuje silné antibakteriální a antivirové látky, které pomáhají zlepšovat náš imunitní systém a je považován za nejsilnější přírodní antibiotikum díky obsahu allicinu.

Rovněž i včelí med má antivirové, antibakteriální, ale i antiparazitální vlastnosti. Med se kromě slazení a jako přísada do jídel odjakživa používal na nachlazení, proti chrapotu, kašli a dalším neduhům.

Malá lžička medu, velký zázrak pro zdraví. 6 důvodů, proč si ho dopřát

Jablečný ocet je oproti klasickému a běžně používanému octu v kuchyni úžasný přírodní potravinový doplněk. Obsahuje phytonutrienty, tedy látky prospěšné při prevenci rakoviny a křečí v dolních končetinách. Významnou součástí jablečného octa je i kyselina citronová.

Abyste využili všech léčivých vlastností výše jmenovaných potravin či ingrediencí, zkuste si připravit vynikající česnekový sirup. Vyjde podstatně levněji než nějaké vitaminové doplňky stravy a jeho výroba je velice jednoduchá.

Připravte si 8 oloupaných a lehce rozmačkaných stroužků česneku. Asi netřeba radit, že bude lepší použít klasický, na zdraví prospěšné látky bohatý, český česnek. K tomu potřebujeme 1 šálek (200 ml) jablečného octa a 1 šálek (200 ml) medu.

Rozmačkané nebo i prolisované stroužky česneku dejte do mísy, přidejte med a jablečný ocet. Pak směs mixujte asi 15 vteřin a přelijte do sklenice. Poté sklenici se sirupem uložte do chladničky asi na pět dní, aby se uvolnily všechny užitečné látky a můžete jej konzumovat.

Na chřipku platí zázvor. Proč ale nepatří do čaje s citronem?

Doporučené dávkování

Jak užívat sirup? Vezměte si dvě čajové lžičky sirupu, které rozpustíte ve sklenici vody a užívejte ráno nalačno. Protože je sirup hodně silný, vždy používejte k naředění vodu. Pokud někdo nesnáší česnek nebo mu dělá problémy, měl by se konzumaci tohoto sirupu vyhnout. Jinak tento přírodní lék kromě nachlazení pomáhá všeobecně zvýšit funkci imunitního systému, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu, snižuje krevní tlak a také působí proti artritidě, bolestem kloubů a proti dně.

Včera, 17:30
Povídání o pejskovi a kočičce. Nádherná, dětská knížka, které bylo nedávno neuvěřitelných devadesát let. Takže...
Včera, 16:00
I když to nezní příliš uvěřitelně. Přece to tak ale přesně je. Robotní povinnosti sedláků...
Včera, 14:00
Josef Váchal se narodil 23. září 1884 v Milavčích u Domažlic jako nemanželský syn Anny...
Včera, 11:30
Ačkoli je ještě oficiálně zima, teplota na teploměru říká, že půda není zmrzlá, a tak...
Včera, 10:51
Ochránci přírody bijí na poplach! Obávají se negativních dopadů likvidace přemnožených hrabošů s pomocí chemie...
Včera, 10:00
Aspoň ho ale Stalin nenechal popravit, zavraždit nebo uvěznit, jak to udělal s jinými svými blízkými...
narkolepsie, narkoleptik, spánek, učení, únava, deprese
Včera, 09:11
Jako malý narážel do aut, do plotu a málem spadl do ohně. Šestnáctiletý Jaroslav z...
fenykl
Včera, 08:00
Vypadá trochu jako cibule křížená s pórkem. Určitě jste jej už v ruce drželi, ale...
Včera, 06:45
Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) chystá vstoupit na knižní trh. Napsala totiž knihu o...
23.2.2020
Podobnou situaci by stěží vymyslel i ten nejlepší filmový scenárista. Zkušenému pilotovi, který měl za...
Reklama