11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

OBRAZEM: Ve Zdicích po zimě opět otevřelo Army muzeum

Další fotky

6. dubna 2019 poprvé po zimní pauze pro návštěvníky své prostory znovu otevřelo Army muzeum ve Zdicích u Berouna. Během slavnostního zahájení muzejní sezony zahrála také country kapela Zlatý orel celou sérii písniček, ku příležitosti znovuotevření i pro dobrou náladu účastníků.

Reklama

Muzeum vzniklo na základě iniciativy členů Klubu vojenských historických vozidel. Klub byl založen již v roce 2001, a to díky místním nadšencům vojenské historie a techniky. Muzeum se stylově nachází v části bývalých kasáren ve Zdicích. Na podobě muzea neustále pracuje několik desítek členů klubu a přátel muzea. Tito dobrovolníci zde ve svém volném čase odpracovali již tisíce hodin. Výsledek však zcela jistě odpovídá vynaloženému úsilí. Můžete se tu seznámit s vojenskou historií od konce 1. světové války až do 90. let 20. století.

Čekají na vás tanky, náklaďáky nebo originální bedna od Coca Coly z druhé světové. Co ještě najdete v Army muzeu?

Muzeum mj. disponuje sbírkou legendárních britských vozidel Land Rover, unikátní i v rámci celé Evropy. Opomenout nelze ani účast na akcích v Normandii, Ardenách nebo ve Velké Británii. A z místních událostí má již tradici například zářijová akce Písmena na okraji Zdic. Veškerá vystavená technika je plně funkční, a proto bývá využívána při historických akcích nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí – a po dohodě ji lze pronajmout kupříkladu i na filmová natáčení.

Rozkoš pro milovníky letadel. Vydejte se prozkoumat na 600 tisíc modelů do berlínského muzea

Klub rovněž pořádá tematické výstavy, besedy s veterány a odborné přednášky. Pokud se tedy budete chtít dozvědět něco o historii 2. světové války přímo od fundovaných odborníků, bezpochyby stojí za vaši pozornost právě toto unikátní muzeum. Na své si přijdou dospělí fandové stejně jako jejich potomci, kterým vždy ochotný personál dokáže cokoliv vysvětlit a nad rámec popisků přidat navíc i něco zajímavého. A v letošním roce se tu navíc plánují zaměřit zejména na 75. výročí invaze v Normandii a zahájení bojů v západní Evropě.

FOTO: Army muzeum Zdice

Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 1Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 2Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 3Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 4Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 5
Další fotky
Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 6Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 7Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 8Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 9Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 10Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 11Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 12Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 13Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 14Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 15Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 16Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 17Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 18Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 19Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 20

Muzeum má otevřeno od dubna do října o sobotách do 15. hodiny. Výjimku tvoří pouze soboty, kdy se klub účastní předem avizovaných akcí. Před vaší návštěvou se tedy pro jistotu informujte na webových stránkách muzea.

Včera, 17:30
Došlo k tomu 25. května 1742, necelý rok po nástupu Marie Terezie na rakouský trůn....
Včera, 16:00
Ženy versus muži. Téma věčné a vděčné. Co jen vtipů a různých výroků bylo již...
Včera, 14:51
Komerční článek
Katetry vyvinuté na konstrukční platformě  RIOCATH představují další přicházející revoluční český vynález v oblasti medicíny, který proniká na světovou scénu. Patentuje...
Včera, 14:51
Za čtrnáct dní se centrum Prahy promění v barmanskou show. V sobotu 8. června propukne...
Včera, 14:00
Jedna z největších válečných tragédií se tam odehrála 25. května 1917 a vzhledem k několika...
Včera, 11:30
Pohádkové bytosti máme rádi. Vracíme se s nimi do dětství. Známe je dobře, víme o...
Včera, 11:00
Byl součástí tzv. „Generace českého Národního divadla“, do níž patřili i Mikoláš Aleš, Josef Václav...
Včera, 10:00
Jste to, co jíte, říkává se. Jídlo má opravdu obrovský vliv na naše zdraví, ať...
Včera, 08:00
Svatý Hostýn je kopec v Hostýnských vrších. Je známý jako jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst...
24.5.2019
Některá středočeská města zvažují omezení sekání trávy kvůli přírodě a zvýšení zadržování vody v krajině....
24.5.2019
Poznali se v roce 1959, kdy Elvis Presley sloužil na americké vojenské základně v Západním...
Reklama