Obyvatelstvo jižní Moravy se letos rozrostlo. Lidé se sem více stěhovali

13.12.2021
Redakce

V Jihomoravském kraji se letos za prvních devět měsíců zvýšil počet obyvatel o 454. K 30. září žilo v kraji 1 195 781 obyvatel. V tiskové zprávě to dnes uvedl Karel Adam z Krajské správy Českého statistického úřadu v Brně. Důvodem nárůstu bylo podle něj pouze stěhování. V kraji se zvýšil počet živě narozených, ale výrazněji vzrostl počet zemřelých.

Do Jihomoravského kraje se přistěhovalo za prvních devět měsíců o 1474 osob více, než se z kraje vystěhovalo. Zemřelo o 1020 lidí více, než se v kraji živě narodilo. Zemřelo 10 888 lidí, což je o 1737 více než ve stejném období loňského roku.

Z okresů v Jihomoravském kraji se počet obyvatel snížil v okresech Brno-město, Břeclav, Hodonín a Znojmo. Ve zbylých okresech Brno-venkov, Vyškov a Blansko se počet obyvatel zvýšil, nejvíce v okrese Brno-venkov, a to o 1489.

Nárůst počtu obyvatel zaznamenaly za letošních prvních devět měsíců pouze dva kraje v České republice. Kromě Jihomoravského kraje to byl ještě kraj Středočeský. V České republice se snížil počet obyvatel zhruba o 19 700, a to především zásluhou přirozeného úbytku obyvatel. Za tři čtvrtletí zemřelo skoro 103 tisíc lidí, což je meziročně o pětinu více. Počet obyvatel se v ČR snížil na 10,68 milionu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte