35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Oceněná iniciativa Jsme fér oslovila kandidáty do europarlamentu, zda jsou pro manželství pro všechny

Iniciativa Jsme fér, prosazující manželství pro všechny, získala v rámci ocenění bePROUD cenu za počin roku 2018. Ocenění udělila výkonná rada spolku PROUD – Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu. Iniciativa Jsme fér se zároveň zeptala kandidátů do Evropského parlamentu, zda podporují manželství pro všechny.

Reklama

„Ocenění jsme získali za podporu zrovnoprávnění svazků gay a lesbických párů, zvláště pak za předložení petice s 68 tisíci podpisy Parlamentu České republiky a za iniciativu v předložení návrhu novely občanského zákoníku skupinou poslanců a poslankyň,“ uvedl předseda iniciativy Czeslaw Walek.

Podpora manželství stejnopohlavních párů u české veřejnosti roste

„Obrovské a vřelé díky patří všem, kteří se na sběru podpisů pod petici podíleli – stovkám lidí po celé zemi, kteří podpisy spontánně sbírali, dvěma stovkám petičních férových míst, tisícovkám našich podporovatelů, podporovatelek, dárců a dárkyň, desítkám dobrovolníků a dobrovolnic… A v neposlední řadě celému týmu Jsme fér, který se již od roku 2017 neúnavně snaží vdechnout život manželství pro všechny,“ dodal.

Evropská i lidská hodnota

Nejnověji iniciativa oslovila kandidátky a kandidáty do Evropského parlamentu, napříč subjekty, a zeptali se, zda podporují manželství pro všechny. „Spolu s představiteli a představitelkami EU považujeme rovné manželství za zásadní evropskou i lidskou hodnotu,“ uvádí iniciativa Jsme fér.

A jak kandidátky a kandidáti odpověděli? Z ODS odpověděli dva kandiáti, kteří jsou pro (Tomáš Hanuš a Štěpán Slovák), z ČSSD sedm pro (včetně lídra Pavla Poce), jedna odpověď (Lucie Svobodová) proti, z TOP 09-STAN deset pro (za TOP 09 například Gabriela Pecková či Tomáš Ignác Fénix, za LES Kateřina Bursíková Jacques, za SZ Petr Štěpánek a další), kandidátka TOP 09 Terezie Radoměřská nemá jednoznačný názor.

KSČM a ANO vesměs pro, KDU a SPD proti

Co se týká KSČM, šest kandidátů odpovědělo, že jsou pro (včetně mladých kandidátů Andreje Bóny a Arťoma Korjagina), dva (například Zdeněk Ondráček) proti a dva, že nemají jednoznačný názor. Za KDU-ČSL odpověděl jeden kandidát – Vojtěch Marek, že je proti. Naopak pro odpovědělo osmnáct Pirátů, včetně lídra Marcela Kolaji, jen jeden nemá jednoznačný názor (Šimon Barczi).

Děti vyrůstající se dvěma matkami či otci nestrádají. Lékaři, psychologové či sexuologové řekli jasné slovo!

Pro odpovědělo také šest zástupců hnutí ANO (včetně Dity Charanzové a hlavní předkladatelky návrhu ve sněmovně Radky Maxové). Proti odpověděli dva zástupci SPD – Kamil Běrský a Hynek Blaško. Mnoho kandidátů a kandidátek, napříč různými subjekty, vůbec neodpovědělo.

Před 14 minutami
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 1 hodinou
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 2 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Před 3 hodinami
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama