11℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Od pátku si můžete zalyžovat hned ve třech středočeských areálech

Další fotky

Ve Středočeském kraji jsou v provozu dva skiareály ze čtyř. Lyžaři mohou využít Monínec na Příbramsku a areál v Chotouni u Prahy. Od pátku se pak v provizorních podmínkách otevře skiareál v Kvasejovicích na Příbramsku.

Reklama

Skiareál Chotouň dnes spustil i druhý vlek, areál je tak kompletně v provozu. Návštěvnost je ale poměrně malá. „Chybí tomu zimní počasí, lidi často ani nenapadne, že by mohli jít lyžovat,“ řekl provozovatel Jiří Vorel.

V současné sezoně mohli lidé pouhé dva dny lyžovat také na sjezdovce na Šibeničním vrchu v Mnichovicích u Prahy. Kvůli počasí je areál nyní ale uzavřen a jeho majitel Jan Zenkl dnes ČTK řekl, že je možné, že letos areál v provozu už nebude. „Pokud budou mrazy až po 15. únoru, tak to nemá smysl, nebudeme utrácet za elektřinu. Mám tu předpověď do osmého a pořád nic,“ řekl Zenkl.

Středočeši už si mohou konečně zalyžovat. V kraji jsou v provozu dva ze čtyř skiareálů

V pátek se otevře část areálu Kvasejovice, lyžovat bude možné na polovině sjezdovky. Provozovatel Petr Kroužil chce takto zvládnout aspoň jeden víkend.

Na Monínci jsou podmínky dobré, na sjezdovkách je přes půl metru sněhu. „Teď se trochu otepluje, tak zase spustíme mašiny a budeme zasněžovat do zásoby,“ řekl provozovatel Jaroslav Krejčí.

FOTO: Středočeské lyžařské areály

Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Skiareál MonínecStředočeské lyžařské areály - Monínec2Středočeské lyžařské areály - Monínec v listopaduStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, Mnichovice
Další fotky
Středočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (5)
Včera, 17:30
Jestli chcete opravdu poznat, co je to zvrat osudu, začtěte se do životního příběhu Léonory...
Včera, 16:00
Býváte často unavení a propadáte depresím? Dánská psychoterapeutka Ilse Sand vám poradí, jak se s...
Včera, 14:00
Jestli máte cukrovku, zpozorněte. Tato nemoc má totiž kromě těch obvyklých důsledků jednu nepříjemnost navíc....
Včera, 11:30
Čím víc pročítáme životopisy Leninových a Stalinových soudruhů, tím víc vystupuje jedno základní schéma. Společná...
Včera, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Včera, 08:00
Lidská mysl se vine různými cestičkami. Nevím z jakého důvodu, ale dnes jsem si vzpomněl...
18.5.2019
Výbuch sopky se prý nedá předpovědět, ale tady se to podařilo. Již v roce 1978...
18.5.2019
Není to tak dlouho, co jsem se procházel po Staroměstském náměstí v Praze. Nikam jsem...
18.5.2019
Nevím jak vám, ale mně se často stává, že nakoupím trs ještě nedozrálých banánů a...
18.5.2019
Lázně v údolí říčky Šťávnice obklopují lesy, město tone v zeleni, keřích a květinách. Krásné...
Reklama