Od středy je Oblastní galerie Liberec opět přístupná v plném rozsahu

14.9.2022
Fefík

Druhé podzemní podlaží bylo dosud uzavřeno kvůli následkům bleskové povodně, která zde umístěné technické prostory galerie zasáhla v pátek 28. srpna. Díky mimořádnému úsilí pracovníků galerie a spolupráci se zřizovatelem se podařilo tyto prostory sanovat a je proto možné zde obnovit veřejný provoz.

Návštěvníkům galerie je tak opět přístupná výstava Nostalgie periferie, kterou naleznou v Grafickém kabinetu a kde se již tento čtvrtek 15. září 2022 bude konat komentovaná prohlídka s autorem výstavy Nikolajem Savickým. Otevřeny jsou opět také stálá expozice Zlatý věk nizozemské malby a interaktivní expozice Buď v obraze včetně aktuálních intervencí laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého v roce 2021 a umělecké skupiny Procesisté.

V Podbazénové hale je v současné době připravována výstava turnovského výtvarníka Tomáše Plesla Obzory, která bude zahájena slavnostní vernisáží 29. září 2022.

Českolipské muzeum připravilo výstavu hub. Nebude chybět ani poradna

 

Návštěvníci galerie rovněž mohou zhlédnout aktuální výstavy Na křídlech života nebo prezentaci slovenských výtvarníků Slavomíry Ondrušové a Svätopluka Mikyty Zpřítomění. Myslet kresbou.

Už jen do 9. října bude v Bazénové hale instalována hlavní výstava letní sezóny Krajiny zázraků, která uceleně prezentuje restaurované obrazy barokního malíře Jana Jiřího Hertla pocházející ze zrušeného turnovského františkánského kláštera, kterou galerie uspořádala ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově.

Zdroj: Jan Mikulička, Liberecký krajNepřehlédněte