Odstartoval jubilejní ročník Hudebních cen Žebřík. Fanoušci už mohou hlasovat o vítězích

16.1.2022
Andrea Jančová

Hudební ceny Žebřík slaví významné jubileum – celé tři dekády nepřetržité existence. K oslavě třicetin okořeněné exkluzivními koncerty Pražského výběru nebo Mig 21 a vyhlášení výsledků ankety dojde 1. dubna 2022 v plzeňském areálu DEPO2015. Hudební fanoušci už mohou hlasovat o tom, kdo je v roce 2021 zaujal.

Z lednového hlasování na stránkách anketazebrik.cz vzejde pět nominovaných v každé z devíti kategorií. Hlasy lze posílat v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce a Film roku. O vítězích se následně rozhodne ve druhém kole, které potrvá do konce února.

Finálová show je na programu v pátek 1. dubna od 19 hodin v DEPO2015 v Plzni. V průběhu šestihodinového večera budou vyhlášeni tři nejlepší interpreti nebo kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Cena ankety Žebřík

Ceremoniál má být ohlédnutím nejen za loňskou sezónou, ale i za třicetiletou historií této ankety. „Je to tak zásadní jubileum, že Žebřík tentokrát nemůže být jen bilancí uplynulého roku, ale pokusíme se ohlédnout hlouběji do minulosti. I proto jsme angažovali tak kultovní seskupení, jakým je Pražský výběr, jednu z nejdůležitějších kapel našich hudebních dějin, nebo stále populární Mig 21. Další koncertní jména budeme postupně odtajňovat, budou mezi nimi i neokoukané nové tváře, jimž chceme dát příležitost ke zviditelnění. Víc zatím prozrazovat nebudu, ale můžete si být jisti, že těch 30 let oslavíme s plnou parádou,“ pozval na dubnové vyhlášení ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Mezi oceněnými minulého ročníku byli Tata Bojs, Lucie, Monkey Business, Anna K, Lenny, Kateřina Marie Tichá, Miro Žbirka, Skyline, Ewa Farna, Tomáš Klus, Škwor nebo David Koller. Laureátem loňského Žebříku se stal Michal Prokop.

Zdroj :vz/TZ Žebřík 


Témata:

Nepřehlédněte