Co se plánuje v Olomouci? Město zveřejnilo seznam plánovaných veřejných zakázek

Olomoucká radnice zveřejnila na svém webu seznam bezmála 130 nejvýznamnějších veřejných zakázek, které plánuje vypsat v letošním roce. Radnice si od tohoto opatření kromě zvýšení transparentnosti slibuje i větší zájem dodavatelů, což by se mohlo promítnout ve výhodnějších cenových nabídkách. 

Radnice na webu poskytla případným dodavatelům základní informace o předmětu zakázek, jejich předpokládané hodnotě i termínech zadávacího řízení a realizace. Seznam zakázek bude několikrát za rok aktualizován. „Postupujeme transparentně a klademe důraz na výslednou kvalitu. Proto je zejména v současné době, kdy je na stavebním trhu zvýšená poptávka po kvalitních dodavatelích, výhodou, pokud si dodavatelé mohou informaci o vypisovaných zakázkách vyhledat s předstihem,“ uvedl Major.

Zveřejnění plánovaných veřejných zakázek podle Majora posílí konkurenci na trhu a zvýší šance města dostat od účastníků tendrů ty nejlepší nabídky. „Potencionální zájemci se tak mohou zavčas zaměřit na typy veřejných zakázek, které jim profesně vyhovují a z toho mohou následně plynout i případné finanční úspory pro město, jako zadavatele,“ míní Major.

Výstaviště se chystá na tradiční jarní Floru Olomouc. Vedení má i záložní plán

Seznam plánovaných veřejných zakázek na rok 2021 vypracoval odbor investic magistrátu. Plán zahrnuje nejen zakázky města, ale také jeho příspěvkových organizaci a akciových společností.

„Pro letošní rok se jedná o 81 veřejných zakázek na stavební práce, pět veřejných zakázek na technické projektování, 20 veřejných zakázek na dodávky gastrozařízení pro obnovu zařízení školních jídelen a 22 veřejných zakázek na ostatní nákupy,“ uvedla vedoucí oddělení veřejných zakázek na odboru investic Alena Vačkářová.

Podle ředitele Okresní hospodářské komory Olomouc Radima Kašpara je rozhodnutí města krok správným směrem. „Vzhledem k aktuální době je pro podnikatele klíčové i plánování a tento krok města je v tomhle určitě velmi prospěšný. Stejně tak budeme rádi, když se do místních zakázek budou zapojovat co nejvíce firmy z našeho regionu,“ komentoval Kašpar zveřejnění plánovaných zakázek na webu radnice.

adp/ČTK

25.2.2021
Po mohutných hradbách v Bezručových sadech v centru Olomouce by měl letos opět začít stékat...
10.2.2021
Olomoucká radnice se rozhodla od léta letošního roku zavést jízdné zdarma v MHD pro doprovod...
10.2.2021
Před olomouckým krajským soudem dnes stanul osmačtyřicetiletý Rostislav Basler obžalovaný z loňské brutální vraždy cyklistky...
3.2.2021
Poprvé za téměř 40 let trvající tradice musejí letos pořadatelé zrušit masopustní akce ve Velké...
1.2.2021
Pokutu devět tisíc korun dostal od olomouckého magistrátu provozovatel restaurace U Ervina v Hlubočkách u...
26.1.2021
Pracovníci Výstaviště Flora v Olomouci zahájili přípravu jarní etapy největší a nejstarší tuzemské květinové výstavy...
8.1.2021
Několik desítek tun vánočních stromků odvezou na začátku letošního roku od domů v Olomouci pracovních...
Reklama