Maminka, dědeček i chůva. V Olomouci bude zdarma jízdné pro doprovod dětí

Olomoucká radnice se rozhodla od léta letošního roku zavést jízdné zdarma v MHD pro doprovod dětí do tří let věku. Platit to bude od 1. července pro jednu doprovázející osobu v městských autobusech i tramvajích. 

„Dlouho se nás maminky ptaly, kdy budou moci i v Olomouci jezdit s malými dětmi zdarma. Jsem proto rád, že následujeme mnoho dalších českých a moravských měst a že se nám po dohodě s Olomouckým krajem tuto úpravu jízdného podařilo připravit. Od 1. července tak budou v zóně 71 zdarma cestovat nejen senioři nebo malé děti, ale i lidé, kteří budou mít malé děti zrovna na starost,“ uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO).

Výstaviště se chystá na tradiční jarní Floru Olomouc. Vedení má i záložní plán

Podle zástupců radnice je rozhodující věk dítěte, doprovázet zdarma ho může někdo z rodičů, ale i prarodičů či chůva. Jízdné zdarma bude moci MHD využít doprovázející osoba v případě, že dítě ještě nedovršilo třetího roku věku. Věk dítěte budou muset při přepravní kontrole prokázat jeho občanským průkazem, pasem nebo průkazem dítěte do tří let, který bude vydávat Dopravní podnik města Olomouce.

adp/ČTK

25.2.2021
Po mohutných hradbách v Bezručových sadech v centru Olomouce by měl letos opět začít stékat...
18.2.2021
Olomoucká radnice zveřejnila na svém webu seznam bezmála 130 nejvýznamnějších veřejných zakázek, které plánuje vypsat...
10.2.2021
Před olomouckým krajským soudem dnes stanul osmačtyřicetiletý Rostislav Basler obžalovaný z loňské brutální vraždy cyklistky...
3.2.2021
Poprvé za téměř 40 let trvající tradice musejí letos pořadatelé zrušit masopustní akce ve Velké...
1.2.2021
Pokutu devět tisíc korun dostal od olomouckého magistrátu provozovatel restaurace U Ervina v Hlubočkách u...
26.1.2021
Pracovníci Výstaviště Flora v Olomouci zahájili přípravu jarní etapy největší a nejstarší tuzemské květinové výstavy...
8.1.2021
Několik desítek tun vánočních stromků odvezou na začátku letošního roku od domů v Olomouci pracovních...
Reklama