Olomoucká Šantovka otevřela testovací centrum na koronavirus. Najdete ho na parkovišti

Nákupní centrum Galerie Šantovka otevřelo centrum testování na nový koronavirus, které slouží veřejnosti i zaměstnancům nákupího komplexu. Je na venkovním parkovišti Šantovky. Testovací centrum umožňuje testování pomocí metody PCR i antigenních testů.

Testovací místo v Galerii Šantovka nyní zvládne 300 odběrů denně a jeho kapacita by se měla co nejdříve zdvojnásobit. Testovat se pomocí metody PCR mohou samoplátci i lidé, které na test odešle lékař. Centrum nabízí veřejnosti také plošné antigenní testování, které hradí zdravotní pojišťovny, a preventivní antigenní test pro samoplátce.

Testovací centrum u Galerie Šantovka podle Navrátila pomůže nemocnicím zvládat velkou poptávku po testování na nový koronavirus, která ještě více vzrostla po nedávném zavedení povinného testování ve firmách. Čekací lhůty na antigenní testování se v nemocnicích prodloužily až na několik dní.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA – Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření,“ uvedl Navrátil.

Po hradbách v Olomouci poteče vodopád. Naposledy fungoval v 80. letech

Testovací místo bude sloužit také pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pak pro ty, kteří přicházejí do kontaktu s návštěvníky Galerie Šantovka. „Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci covid-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují,“ podotkl Navrátil.

Testovací místo na parkovišti u Galerie Šantovka je v provozu každý pracovní den od 07:00 do 16:00. Zájemci se musí předem registrovat pomocí webu.

Obchodní komplex Galerie Šantovka, která byl otevřen v roce 2013 nedaleko historického centra Olomouce, patří mezi deset největších nákupních center v zemi. Je v něm 200 obchodů a má prodejní plochu 46.000 metrů čtverečních.

adp/ČTK

8.4.2021
Téměř pět tun materiální pomoci vypravila Arcidiecézní charita v Olomouci (ACHO) na zhruba 800 kilometrů...
7.4.2021
Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce po několikaměsíčním uzavření plánuje příští týden otevřít své...
31.3.2021
Univerzitu Palackého v Olomouci by měl následující čtyři roky vést dosavadní děkan Fakulty zdravotnických věd...
9.3.2021
Případ loňské brutální vraždy cyklistky na okraji Olomouce míří k olomouckému vrchnímu soudu. Obžalovaný osmatřicetiletý...
25.2.2021
Po mohutných hradbách v Bezručových sadech v centru Olomouce by měl letos opět začít stékat...
18.2.2021
Olomoucká radnice zveřejnila na svém webu seznam bezmála 130 nejvýznamnějších veřejných zakázek, které plánuje vypsat...
10.2.2021
Olomoucká radnice se rozhodla od léta letošního roku zavést jízdné zdarma v MHD pro doprovod...
10.2.2021
Před olomouckým krajským soudem dnes stanul osmačtyřicetiletý Rostislav Basler obžalovaný z loňské brutální vraždy cyklistky...
3.2.2021
Poprvé za téměř 40 let trvající tradice musejí letos pořadatelé zrušit masopustní akce ve Velké...
1.2.2021
Pokutu devět tisíc korun dostal od olomouckého magistrátu provozovatel restaurace U Ervina v Hlubočkách u...
Reklama