Olomoucká hygiena si posvítila na tábory. Jeden musel být předčasně uzavřen

7.9.2022
Simona Knotková

Tábory v Olomouckém kraji se letos obešly podle kontrol hygieniků zcela bez nedostatků. Hygienici během prázdnin zkontrolovali 73 těchto akcí, řešit nemuseli ani výskyt žádného infekčního onemocnění včetně covidu-19. Jeden z táborů však přesto musel být ukončen předčasně, a to kvůli nepříznivému počasí. Loni se musely nedostatky na jednom z táborů řešit až ve správním řízení, jeden tábor předčasně ukončil výskyt covidu-19.

Letos bylo hygienikům nahlášeno 111 pobytových táborů ve 159 turnusech, na které se přihlásilo 9924 dětí a také 18 krátkodobých akcí pro děti ve 22 turnusech, na které se přihlásilo 499 dětí. „Počet ohlášených zotavovacích akcí byl v letošní táborové sezoně podobný jako v roce 2020, ale mírně nižší oproti loňské sezoně 2021,“ uvedla mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Loni bylo celkem 123 táborů ve 183 turnusech, o rok dříve jich bylo 112 ve 164 turnusech. Počet akcí s krátkodobějším pobytem a s menším počtem dětí byl naopak letos nižší než v obou předchozích letech.

Hygienici během července a srpna provedli na táborech 73 kontrol a všechny se obešly bez nedostatků. Provozovatelé přistoupili podle Koutné k pořádání táborů zodpovědně, s předstihem se zajímali o podmínky a doporučení k pořádání táborů. „V letošním roce byla při kontrolách pracovníky krajské hygienické stanice prováděna i cílená edukace k sestavování pestrých a nutričně vyvážených jídelníčků s přihlédnutím k rozdílným podmínkám přípravy stravy na jednotlivých táborech,“ doplnila mluvčí.

Všechny tábory si tak mohly letos děti užít až do konce, vyjma jedné akce na Prostějovsku, kterou kvůli nepříznivému počasí předčasně ukončil pořadatel. „Děti byly přesunuty ze zaplavených podsadových stanů do hlavního objektu, kde setrvaly do příjezdu rodičů. Neproběhla evakuace ze strany hasičů,“ dodala mluvčí hygieniků.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte