Učitelé v Přerově se očkují, ale na návrat do škol nespěchají

Většinou kladně se postavili učitelé z přerovských základních škol k očkování, které má přispět k urychlení návratu dětí do školních lavic. Podle ředitelů jsou školy na návrat školáků připraveny, s termínem jsou však s ohledem na současnou situaci kolem koronaviru obezřetní.

Velký zájem o očkování projevili například učitelé ze Základní školy U tenisu. „Zájem projevilo více jak 90 procent pedagogů. Pedagogové, kteří nemají zájem, jsou buďto mladší ročníky nebo učitelé biologie, kteří vakcíně patrně příliš nedůvěřují,“ řekl ředitel školy Michal Pospíšil. Podobná situace je i ve škole Boženy Němcové. „Většina starších pracovníků školy se bude očkovat, ale mladí jsou zatím nerozhodní. Myslím si, že je k tomu donutí povinnost z důvodu cestování a kulturních akcí. Pak do toho půjdou, to od nich vím,“ řekla ředitelka školy Ilona Bočinská.

Podle pedagogů je očkování jedinou možnou cestou, jak si s ohledem na jejich práci ve škole chránit své zdraví a do budoucna se vyhnout případné nákaze na pracovišti, absencím a dalším narušením výuky. „V mém okolí se většina pedagogů nechá očkovat. Snad se nám podaří, než se vrátíme za dětmi do školy. Ti, kteří se původně očkovat nechtěli, teď často mění názor. Hodně se o tom diskutuje, ale snad všichni se chceme co nejdříve vrátit ke standardní výuce,“ řekla učitelka 1. třídy Základní školy Trávník Dagmar Bouchalová.

Brněnské univerzity nehledí na podobu maturit. Podmínkou je ukončené středoškolské vzdělání

K otázce samotného návratu dětí jsou však zástupci škol obezřetní, nechtějí jej prosazovat za každou cenu. „Ano, je nejvyšší čas. Především žáci 1. stupně potřebují kontakt se spolužáky a také paní učitelkou. Nicméně malé děti jsou bezpříznakovými přenašeči nemoci, takže dokud se situace neuklidní, nemyslím si, že k návratu dojde,“ podotkl ředitel Pospíšil. „Vydržme, i když už jsme z toho nešťastní a demotivovaní, ještě chvíli a vraťme děti do školy s jasnými pravidly v situaci, kdy bude jasné, že už to není jen na pár dnů nebo týdnů. Dětem nejvíce vadí neustálé změny a nejistota, zklamání z nenaplněných očekávání. Vrátit se musí, co nejdříve to bude možné, s promyšleným plánem výuky,“ míní pedagožka Dagmar Bouchalová.

Pokud jde o hygienické podmínky, jsou však školy připraveny, například Základní škola Boženy Němcové je z velké části vymalovaná, dezinfikovaná a má rovněž dostatek dezinfekce, roušek pro děti a snad i respirátorů pro učitele, uvedla ředitelka Bočinská. „Škola je připravena na vše. Nic jiného jí ani nezbývá. Měníme již téměř celý rok organizaci, hygienické podmínky a také přístup k distanční výuce. Nás již nic nemůže a ani nesmí rozhodit. Vzdělávání je a musí být prioritou naší společnosti,“ doplnil ředitel Základní školy U Tenisu Michal Pospíšil.

adp/ČTK

10.5.2021
S úlevou i s obavami přivítali dnes ráno učitelé Základní školy Boženy Němcové v Přerově...
29.4.2021
Nově vzniklá Vyšší odborná škola (VOŠ) zdravotnická v Přerově, která našla zázemí v budově na...
27.4.2021
Policisté se chystají, že po celou nadcházející sezonu zintenzivní kvůli motorkářům dohled nad provozem přes...
14.4.2021
Ponižující pocit, ale i traumatizující zážitek může pro některé děti znamenat pozitivní výsledek testu na...
14.4.2021
Přes tři promile alkoholu naměřili policisté řidiči autobusu, který boural na dvou místech v okolí...
12.4.2021
Po 150 dnech se dnes opět otevřely v olomoucké vazební věznici místnosti pro návštěvy. Osobní...
12.4.2021
Olomoučtí policisté dopadli čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy, který v pátek odpoledne hrozil bombou na olomouckém...
8.4.2021
Téměř pět tun materiální pomoci vypravila Arcidiecézní charita v Olomouci (ACHO) na zhruba 800 kilometrů...
7.4.2021
Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce po několikaměsíčním uzavření plánuje příští týden otevřít své...
6.4.2021
Systém umožňující využívat zachycenou dešťovou vodu pro splachování toalet bude součástí chystané rekonstrukce sociálního zařízení...
Reklama