V Přerově mají novou zdravotnickou školu. Přijímá přihlášky a v září otevře

Nově vzniklá Vyšší odborná škola (VOŠ) zdravotnická v Přerově, která našla zázemí v budově na náměstí Přerovského povstání, začala přijímat přihlášky ke studiu. Škola, kterou bude provozovat společnost Agel, se otevře v září letošního roku. 

Prostory škole poskytla radnice, která také budovu opravila na své náklady. V prostorách školy se stále pracuje. Po rekonstrukci vnějšího pláště, zateplení a výměny oken přicházejí na řadu vnitřní prostory. „Po ukončení všech prací bude budova připravena pojmout v rámci výuky na VOŠ celkem šest kmenových tříd, včetně odborných učeben a samozřejmě dalších prostor pro zázemí školy,“ uvedl ředitel školy Vladimír Janus. Školní rok 2021/2022 bude podle něj zahájen s jednou třídou v denní a jednou v kombinované formě studia. Do každé třídy škola plánuje přijmout 20 studentů, doplnil ředitel.

Zájemci o studium mohou zasílat své přihlášky ke studiu již nyní, uzávěrka je 31. května, zkoušky se uskuteční v červnu. „Pro zájemce připravujeme on-line Den otevřených dveří s cílem přiblížit průběh studia a požadavky ke studiu. Představíme také stipendijní program, který studentům nabízí až 4 800 korun měsíčně při závazku následného pracovního poměru ve vybraném zdravotnickém zařízení skupiny Agel na tři roky. Čerpání stipendia je však zcela dobrovolné,“ uvedla zástupkyně ředitele Alžběta Panáková.

Z ministra ředitelem, Prymula si postaví nový pavilon v Říčanech

Záměr otevřít v Přerově znovu zdravotnickou školu byl jednou z programových priorit přerovské koalice. Vznik školy podpořili memorandem předloni v srpnu zástupci hejtmanství, přerovského magistrátu, společnosti Agel a olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Společnost má s provozováním zdravotnických škol bohaté zkušenosti. První pobočku střední zdravotnické školy otevřela v roce 2017 v Ostravě a o rok později v Českém Těšíně. „Za pouhé čtyři roky se naše školy rozrostly z původních 90 žáků na téměř 430 studentů a postupně jsme kromě středoškolského studia nabídli i studijní obory navazující. Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově je tedy naším prvním pracovištěm v Olomouckém kraji, ale třetím celkově,“ dodal Janus.

Škola bude sídlit v pětačtyřicet let staré budově na náměstí Přerovského povstání, na prostory uzavřel Agel s přerovskou radnicí nájemní smlouvu. Do rekonstrukce město investovalo více než 24 milionů korun.

adp/ČTK

Včera, 09:20
S úlevou i s obavami přivítali dnes ráno učitelé Základní školy Boženy Němcové v Přerově...
27.4.2021
Policisté se chystají, že po celou nadcházející sezonu zintenzivní kvůli motorkářům dohled nad provozem přes...
14.4.2021
Ponižující pocit, ale i traumatizující zážitek může pro některé děti znamenat pozitivní výsledek testu na...
14.4.2021
Přes tři promile alkoholu naměřili policisté řidiči autobusu, který boural na dvou místech v okolí...
12.4.2021
Po 150 dnech se dnes opět otevřely v olomoucké vazební věznici místnosti pro návštěvy. Osobní...
12.4.2021
Olomoučtí policisté dopadli čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy, který v pátek odpoledne hrozil bombou na olomouckém...
8.4.2021
Téměř pět tun materiální pomoci vypravila Arcidiecézní charita v Olomouci (ACHO) na zhruba 800 kilometrů...
7.4.2021
Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce po několikaměsíčním uzavření plánuje příští týden otevřít své...
6.4.2021
Systém umožňující využívat zachycenou dešťovou vodu pro splachování toalet bude součástí chystané rekonstrukce sociálního zařízení...
6.4.2021
Státní podnik Povodí Odry se pravidelně potýká s krádežemi záchranných prvků umístěných u nebezpečných jezů...
Reklama