Omikron znovu mění pravidla pražské MHD. Přední dveře zůstanou pro cestující zavřené

17.1.2022
Redakce

Kvůli nemoci covid-19 se ode dneška opět nesmí nastupovat do tramvají a autobusů MHD v Praze předními dveřmi. U autobusů také nebudou lidé moci využívat první řady sedadel. Opatření zavedly pražský dopravní podnik a organizace ROPID, která má na starosti pražskou integrovanou dopravu, kvůli šíření nakažlivější varianty koronaviru omikron. Podobná opatření platila v pražské MHD i při předchozích vlnách epidemie covidu-19 loni a předloni.

V městských autobusech v Praze nebude nyní možno nastupovat předními dveřmi a prostor v jejich blízkosti bude za první řadou sedadel oddělen páskou. Sedadla v první řadě tak nebude možno využívat. Na příměstských linkách nebude omezen vstup předními dveřmi, ale lidé nebudou moci využít sedadla bezprostředně v okolí řidiče. U příměstských linek také podnik vyzval cestující, aby si jízdenky kupovali bezhotovostně.

Přední dveře se nebudou otevírat ani u starších typů tramvají v Praze a rovněž zde bude prostor prvních dveří od zbylé části vozu pro cestující oddělen páskou. Lidé nastoupí všemi dveřmi pouze u nejnovějších typů tramvají, kde je kabina řidiče zcela oddělena. Podrobný popis opatření najdou lidé na webu podniku.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte