• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Opilá Slovenka ohrožovala provoz na dálnici i s kojencem v autě

  20.9.2023
  Simona Knotková

  Po dálnici D1 na Vysočině jela v pondělí večer sedmatřicetiletá opilá řidička, která vezla své sedmiměsíční dítě. Na její nekoordinovanou jízdu policii upozornil řidič jedoucí za ní. Při dechové zkoušce nadýchala takřka tři promile alkoholu. 

  Žena jela po 22:00 směrem na Prahu v autě VW Golf s německou registrační značnou. Kličkovala a přidávala nebo ubírala rychlost. Řidič, který jel za ní, její jízdu popsal na lince 158. Volal i později, aby oznámil, že auto sjelo z dálnice na exitu Koberovice, kde zůstalo stát. „Podle vyjádření muže, který událost oznamoval a jel za podivně jedoucím vozidlem až na sjezd Koberovice, za volantem seděla silně podnapilá žena, která chtěla pokračovat v jízdě. Mezitím už byla na místě policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

  Dechová zkouška byla pozitivní, následné odborné měření u ní ukázalo 2,76 a potom 2,78 promile alkoholu. Kvůli dítěti v autě přivolali policisté zdravotní záchranou službu k posouzení jeho zdravotního stavu a také pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí. Slovenka s trvalým bydlištěm v Německu neměla v Česku nikoho, kdo by se mohl o její dceru postarat.

  Žena spolu s dcerou a pod dohledem sociální pracovnice a policistů střízlivěla na dálničním oddělení Velký Beranov. „V průběhu noci se nakonec podařilo zajistit pro ženu i dítě umístění do speciálního zdravotního zařízení v Jihlavě a i zde bylo zajištěno její střežení ze strany policistů z dálničního oddělení Velký Beranov za přítomnosti sociální pracovnice,“ uvedla Čírtková. Žena je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky, po zkráceném přípravném řízení byla propuštěna na svobodu.

  „S podobným případem nezodpovědnosti jsem se za dobu své služby u Policie České republiky nesetkal. V noci jsme hledali to nejlepší řešení zejména s ohledem na potřeby sedmiměsíční holčičky, protože pokud bychom zajistili pouze podnapilou řidičku, tak bychom ji umístili na protialkoholní záchytnou stanici. V tomto případě jsme museli po konzultaci s lékaři a sociální pracovnicí postupovat velice citlivě a opatrně,“ uvedl Jiří Chvátal, zástupce vedoucího dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte