Opilý muž odcizil sýr, druhý pak na přechodu narazil do ženy, policisté žádají o pomoc

15.12.2021
Jaroslav Svoboda

Včerejší den byl na Plzeňsku ve znamení kuriózní krádeže i vážné nehody. Nejprve zřejmě hladový zloděj ukradl v Plzni dva sýry a kuřecí stripsy, v Domažlicích už pak ale policistům do smíchu nebylo, neznámý řidič tam na přechodu pro chodce srazil ženu a z místa nehody ujel.

Plzeňští policisté se zabývají případem krádeže zboží v jednom plzeňském obchodním centru. Tam 44letý zloděj, který měl značně upito, ukradl dva sýry a kuřecí stripsy. Svačinku si schoval do batohu a pokladnami prošel bez zaplacení. Nevšiml si však, že už je v hledáčku pracovníků ostrahy, kteří ho zastavili a vyzvali, aby setrval na místě, než dorazí policejní hlídka. Muž neprotestoval a odevzdal pracovníkovi zboží z batohu.

Přivolaní policisté pak zjistili, že muž není žádný nováček, co se týče krádeží, navíc měl nyní i řádně upito, dechová zkouška ukázala výsledek 1,96 promile.

Středočeští policisté zachránili řidičku z potopeného auta

„Ve věci bude vedeno zkrácené přípravné řízení, a tak muž opět stane před soudem. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše tří let,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Srazil ženu a ujel

Už ne tak úsměvným případem se zabývají policisté z Domažlic, kteří žádají veřejnost o pomoc případné svědky dopravní nehody, která se udála 14. prosince 2021 v 16:40 v Domažlicích na křižovatce ulice Komenského a Pivovarská. Neznámý řidič osobního automobilu červené barvy a nezjištěné SPZ narazil na přechodu pro chodce do přecházející ženy a z místa ujel.

„Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255 nebo 974 331 259, případně na bezplatnou tísňovou linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte