• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Opilý řidič nejprve naboural do domu, pak jeho majiteli vyhrožoval sekáčkem

  20.9.2023
  Simona Knotková

  Opilý řidič v neděli naboural v Brumově-Bylnici na Zlínsku do rodinného domu, jehož majitele pak ohrožoval sekáčkem na maso. Od nehody se totiž pokoušel ujet, v čemž mu majitel domu zabránil. Devětadvacetiletý řidič majiteli domu vyhrožoval se sekáčkem v ruce zabitím. 

  Muž podle policie po večírku, kterého se zúčastnil ve Valašských Kloboukách na Zlínsku, projížděl v 05:00 nedalekým Brumovem-Bylnicí a chtěl pokračovat ve směru ke státní hranici se Slovenskem. „Nezvládl ale projet zatáčkou a narazil nejprve do dopravní značky se zrcadlem a poté do fasády rodinného domu. Majitel domu vyběhl ven, a protože viděl, že muž má nastartované vozidlo a chce ujet, otevřel mu zadní dveře a volal na něj, ať počká na policii,“ uvedla policejní mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

  Řidiče to podle policistů rozčílilo. „Vylezl z auta se sekáčkem na maso v ruce, máchal s ním proti majiteli domu a křičel na něj, že ho zabije. Rodinní příslušníci majitele domu agresorovi v útoku zabránili. Po příjezdu policie muž zahodil sekáček na zem,“ uvedla Kozumplíková.

  Dechová zkouška u řidiče podle ní ukázala dvě promile alkoholu, další vyšetření a zkoušku na přítomnost drog muž odmítl. „Se slovy ‚no comment‘ odmítal také jakoukoli komunikaci s přítomnými policisty. Kriminalisté, kteří dorazili na místo, muže zadrželi a po lékařském vyšetření převezli do policejní cely. Jeho vozidlo i sekáček na maso zajistili pro účely trestního řízení,“ doplnila mluvčí.

  V době havárie seděla na místě spolujezdce jednadvacetiletá žena, kterou převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice. „Řidič vyvázl bez zranění. Celková škoda na vozidle, dopravní značce a rodinném domě je předběžně vyčíslena na 210 000 korun. Následující den po vystřízlivění vyjádřil řidič nad svým jednáním lítost a vysvětlil, že si od okamžiku havárie nic z toho, co se stalo, nepamatuje,“ sdělila Kozumplíková.

  Kriminalisté muže nyní podezírají z ohrožení pod vlivem návykové látky a nebezpečného vyhrožování. V případě odsouzení může strávit až tři roky za mřížemi.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte